OnlyBio – kosmetyki dla dzieci do zadań specjalnych

kosmetyki dla dzieciKosmetyki dla dzieci muszą być specjalne aby nie podrażnić delikatnej skóry. OnlyBio to naturalne rozwiązanie problemów skórnych u dzieci. Nie zawierają barwników i są wegańskie.

Alergia skórna u dzieci

Alergia skórna zwana jest także kontaktową, ponieważ reakcje uczuleniowe są wynikiem kontaktu organizmu z drażniącą substancją. Przyczyną pojawienia się takiej alergii mogą być produkty spożywcze, leki, tworzywa sztuczne, metale, związki chemiczne oraz kosmetyki. Typowymi objawami alergii są swędzenie, wysypka oraz zaczerwienienie.

Dotknięte alergią skórną dzieci powinny pozostawać pod stałą kontrolą lekarza. Oprócz stosowania leków, kiedy już wystąpią objawy, zalecana jest również profilaktyka – czyli unikanie kontaktu ze zdiagnozowanym alergenem. Istotne jest również unikanie skrajnie wysokich i niskich temperatur, pranie ubrań w delikatnych środkach hipoalergicznych oraz pielęgnowanie alergicznej skóry odpowiednimi kosmetykami.

Kosmetyki dla dzieci łagodne jak natura

Alergia to swoisty, tragiczny paradoks rozwoju cywilizacji. Chcąc żyć lepiej, wygodniej i zdrowiej – człowiek stworzył sobie i swoim dzieciom piekło w postaci alergii… Ucieczka przed cywilizacją nie jest niestety możliwa, możemy natomiast złagodzić przykre dolegliwości z niej wynikające – wybierając produkty do pielęgnacji ciała i domu, bazujące na naturalnych, łagodnych składnikach. Laboratorium Naturella w trosce o delikatną, skłonną do alergii skórę najmłodszych opracowało linię kosmetyków hipoalergicznych. W jej skład wchodzą:

Hipoalergiczny żel do mycia ciała dla dzieci OnlyBio,

Hipoalergiczny płyn do kąpieli dla dzieci OnlyBio,

Hipoalergiczna pianka do mycia dla dzieci OnlyBio,

Hipoalergiczny szampon dla dzieci OnlyBio.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Co na przeziębienie i kaszel u dziecka?

Jak naturalnie budować odporność dziecka

Wszystkie produkty zawierają przynajmniej 99,55% składników pochodzenia naturalnego. Ich receptury zostały dostosowane do skóry dzieci z objawami atopowego zapalenia, uczuleniami alergicznymi lub skłonnością do podrażnień. Wyróżnikiem wszystkich produktów marki OnlyBio jest wytwarzana przez mikroorganizmy, naturalna biosurfaktyna z rzepaku, która skutecznie i delikatnie myje skórę i włosy, oraz działa antyseptycznie. Fitosterole zatrzymują wilgoć, łagodzą podrażnienia i pobudzają produkcję kolagenu, odpowiedzialnego za jędrność i regenerację skóry.

Delikatny olej z rzepaku uelastycznia naskórek i chroni go przed działaniem środowiska zewnętrznego. Kosmetyki hipoalergiczne dla najmłodszych nie zawierają barwników oraz olejków i substancji zapachowych mogących wywołać podrażnienia i alergie. Ponadto pozbawione są takich niepożądanych substancji jak SLS, SLES, PEG, parabeny, silikony, parafiny itp.. Są całkowicie wegańskie i biodegradowalne.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany