Omegaregen – alfa i omega dla naszego zdrowia

omega 3

O walorach zdrowotnych kwasów tłuszczowych omega-3 słyszał już chyba każdy. Nie każdy jednak wie, że rodzinę kwasów omega-3 reprezentuje aż trzech przedstawicieli: kwas alfa-linolenowy (ALA), kwas eikozapentaenowy (EPA) oraz kwas dokozaheksaenowy (DHA). Spośród tej tajemniczej trójki, niezbędny dla naszego organizmu jest tylko kwas ALA.

Z niego bowiem powstają w naszym organizmie dwa pozostałe kwasy z grupy omega, czyli EPA i DHA. Istnieje tylko jedno „ale”. Kwas alfa-linolenowy nie jest syntezowany przez organizm, co oznacza, że codziennie powinniśmy dostarczać go w naszym pożywieniu. Innymi słowy, jego być albo nie być zależy od nas, a dokładniej od naszej diety.

Kwas alfa-linolenowy to jedyny niezbędny kwas tłuszczowy z grupy omega-3. Obniża niskonatężeniowy, ogólnoustrojowy stan zapalny, zapobiega powstawaniu miażdżycy, stabilizuje poziom cholesterolu, trójglicerydu i glukozy we krwi, a nawet działa przeciwdepresyjnie. Jego prawdziwą skarbnicą jest olej lniany. Aby jednak dostarczyć naszemu organizmowi odpowiednią dawkę kwasu ALA nie wystarczy po prostu wprowadzić do naszej diety ten produkt. Dlaczego? Po pierwsze, w dzisiejszych czasach wszystkie źródła wielonasyconych kwasów tłuszczowych zawierają liczne zanieczyszczenia i toksyczne substancje jak: amigdalina, linamaryna, pestycydy, metale ciężkie, polichlorowane dyfenyle i dioksyny. Po drugie, kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo „wrażliwe” na światło słoneczne i dostęp tlenu, a przez to łatwo ulegają reakcji utleniania. W efekcie, produkty nie tylko tracą swoją aktywność, ale również stają się szkodliwe dla organizmu. Olej lniany, a szczególnie olej rybi (tran), który jest najbardziej nienasycony, a co za tym idzie najbardziej „wrażliwy”, ulegają wstępnemu utlenieniu już na etapie produkcji. W konsekwencji, produkty takich reakcji mają działanie szkodliwe, a nawet pronowotworowe.

Zdając sobie sprawę z tych wszystkich utrudnień, naukowcy z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz firmy FLC Pharma stworzyli i opatentowali najnowszą technologię pozyskiwania w atmosferze beztlenowej BIOESTRÓW kwasów tłuszczowych omega-3 (ALA), jak również kwasów omega-6 i 9 z oleju lnianego. Jest to jedyna taka technologia w Europie i prawdopodobnie na świecie. W badaniach skupiono się na oleju lnianym, ponieważ zawiera on najważniejszy i jedyny niezbędny kwas tłuszczowy ALA. W wyniku zastosowania nowej metody pozbawiania oleju lnianego niezdrowych i szkodliwych substancji, udało się uzyskać najczystszą dostępną na rynku formę BIOESTRÓW kwasów omega 3 (ALA), 6 i 9 w postaci suplementów Omegaregen.

Cena: 49 zł (250 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany