Olejowanie włosów: 10 rzeczy, których NIE NALEŻY robić podczas tego zabiegu

olejowanie włosówOlejowanie włosów to coraz bardziej popularny zabieg. Nic dziwnego, bo to doskonały sposób na zniszczone, łamliwe i matowe włosy. Ale aby zadziałał skutecznie, musimy go robić poprawnie.

Miły, relaksujący masaż olejkiem do włosów raz na jakiś czas to prawdziwa uczta dla włosów. Nie tylko wzmacnia je, odżywia i nawilża. Ale również odmładza i reguluje przepływ krwi do skóry głowy.

Olejowanie włosów to bardzo prosta czynność. Polega na rozprowadzeniu oleju na włosach i skórze głowy jeśli jest taka potrzeba. Można go rozprowadzić tylko na końcówkach. Istnieje jednak wiele błędów, które popełniamy przy olejowaniu włosów. Zobacz czego się ustrzec, aby zabieg daj jak najwięcej korzyści włosom.

Olejowanie włosów: błąd – nie podgrzewasz oleju przed aplikacją

Ciepły olej wnika łatwiej we włosy i skórę głowy, a także działa kojąco. Jak go podgrzać? W kuchence mikrofalowej przez 10 sekund albo włożyć miseczkę z olejem do garnka z gorąca głowa i go ogrzać. Ten ostatni sposób jest lepszy, bo  olej nie będzie zbyt gorący, a składniki odżywcze zawarte w oleju nie zostaną uszkodzone przez zbyt wysoką temperaturę.

Olejowanie włosów: błąd – zbyt mocno masujesz głowę

W ten sposób wyrządzisz sobie więcej krzywdy niż będziesz miała pożytku. Zbyt mocne masowanie może uszkodzić korzenie włosów i spowodować ich złamanie. Miękki masaż kolistym ruchu jest tym, co jest zalecane, aby uzyskać wspaniałe rezultaty.

Olejowanie włosów: błąd – nie czeszesz włosów przed masażem

Masowanie splątanych włosów jest dużym problemem. Prowadzi dalszego uszkodzenia włosów. Zasada numer 1 polega na tym, aby zawsze rozczesywać włosy, rozplątać je, a następnie delikatnie je masować.

Olejowanie włosów: błąd – nie mieszasz olejków

Dwa oleje są lepsze niż jedna. Czy to będzie mieszanka oleju kokosowego i oleju arganowego lub oleju musztardowego z kilkoma kroplami oliwy z oliwek. Jeśli jednego daje lśniące, zdrowe włosy, to można sobie wyobrazić korzyści płynące z dwóch olejków. A więc –  mieszaj!

Olejowanie włosów: błąd – używasz palców zamiast bawełnianego płatka

Najpopularniejszym sposobem masażu głowy jest masaż palcami. Ale w tym wypadku należy użyć kawałka bawełny. Bawełna jest miękka i łatwa będzie najłagodniejsza do masowania głowy. Zanurz kawałek bawełny w gorącym oleju, wyciśnij, aby usunąć nadmiar oleju i wetrzyj go w skórę głowy i wzdłuż włosów, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Olejowanie włosów: błąd – zbyt często olejujesz włosy

Tak, natłuszczanie włosów regularnie jest wskazane! Ale nie rób tego więcej niż dwa razy w tygodniu. Zbyt częste olejowanie może podrażnić skórę głowy. A poza tym usunięcie tego oleju powoduje, że musimy włosy wielokrotnie myć szamponem, co w końcu może pozbawić je naturalnego połysku i wilgoci.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Pielęgnacja włosów – oto najczęstsze błędy, sprawdź jak ich nie popełniać

Herbata – Idealna dla Twoich włosów!

Zniszczone włosy – nowe rozwiązanie

Olejowanie włosów: błąd – nie bierzesz pod uwagę rodzaju włosów podczas wybierania oleju

Wybór oleju według rodzaju włosów to sprytny ruch. Olej arganowy najlepiej nadaje się do suchych włosów. Migdałowy jest dobry do walki z łupieżem, a olej kokosowy pasuje do każdego rodzaju włosów. Jeśli masz konkretny problem z włosami, wybierz odpowiedni olej.

Olejowanie włosów: błąd – koncentrujesz się wyłącznie na skórze głowy

Masowanie skóry głowy jest relaksujące, ale włosy tez potrzebują oleju. Nakładając olej na skórę głowy, spraw, aby pasma włosów tez były dokładnie pokryte olejem

Olejowanie włosów: błąd – nie pozostawiasz go wystarczająco długo

Nałożenie oleju na włosy i natychmiast je umycie, nie ma sensu. Pozwól włosom zanurzyć się w oleju na około godzinę. Warto owinąć włosy gorącym, wilgotnym ręcznikiem, aby pory otworzyły się i wchłonęły całą dobroć oliwy. Po godzinie włosy trzeba umyć letnią wodą.

Olejowanie włosów: błąd – wykonujesz stylizację włosów po zabiegu

Błyszczące, zdrowe i miękkie włosy zaraz po olejowaniu z pewnością wywołają uśmiech na Twojej twarzy. Nie powinno się ich stylizować, ponieważ spowoduje to wysuszenie włosów i zniweluje efekty olejowania.

Olejowanie włosów: 10 rzeczy, których NIE NALEŻY robić podczas tego zabiegu
5 (100%) 2 votes

1 komentarz
  1. aby łatwiej zmyć olej z włosów wystarczy nałożyć dobrej jakości odżywkę, delikatnie wmasować a następnie spłukać, wystarczy jeden raz umyć szamponem 🙂

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany