Olej z wiesiołka zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany Ol’Vita

olej z wiesiołkaOlej z wiesiołka Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion wiesiołka dwuletniego. Olej ma delikatny smak i aromat oraz żółty kolor. Wytwarzany jest za pomocą metody tłoczenia na zimno, dzięki czemu cenne kwasy tłuszczowe w nim zawarte pozostają w niezmienionej formie.

Olej z wiesiołka Ol’Vita jest produktem 100% naturalnym, a stała jakość i wysoka zawartość cennych składników potwierdzona jest badaniami.

Olej z wiesiołka – co zawiera

Olej z wiesiołka jest wyjątkowo bogaty w niezbędne dla organizmu nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT). Zawiera także szczególnie wartościowy, a rzadko występujący kwas gamma-linolenowy (GLA), któremu przypisuje bardzo szerokie spektrum działania, wykorzystując go w profilaktyce i terapii wielu schorzeń. Olej z wiesiołka zawiera także sterole roślinne oraz naturalną witaminę E.

Olej z wiesiołka – działanie zdrowotne

Olej z wiesiołka od dawna ceniony jest za swoje wyjątkowe właściwości mające wpływ na zdrowie, samopoczucie i prawidłowy przebieg wielu życiowych procesów zachodzących w organizmie. Dzięki zawartości cennych składników, w tym wspomnianego GLA wykazuje między innymi działanie regulujące poziom cholesterolu, przeciwdziała miażdżycy, wspomaga odporność, chroni układ krążenia, obniża ciśnienie krwi, a także ułatwia odchudzanie.

Olej z wiesiołka – zastosowanie

Olej z wiesiołka ma delikatny smak, więc doskonale komponuje się z każdym daniem, nie dominując smaku potrawy. Idealnie pasuje do sałatek, surówek, dresingów, koktajli oraz wszelkich dań serwowanych na zimno lub do okraszania po przygotowaniu dań ciepłych. Można go także spożywać bezpośrednio.

Olej z wiesiołka Ol’Vita to produkt polski. Dostępny jest w butelce z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed niekorzystnym wpływem światła i czynników zewnętrznych. Po otwarciu olej należy przechowywać w lodówce.

Cena: 22 zł (100 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany