Olej z lnianki Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, nierafinowany

olej z lniankiOlej z lnianki Ol’Vita zimno tłoczony, nieoczyszczony, wytłaczany jest ze starannie wyselekcjonowanych i przebadanych nasion lnianki siewnej znanej też pod nazwą lnicznik siewny. Olej cechuje typowy dla nasion lnianki zapach i nieco korzenny smak oraz żółty kolor. Dzięki zastosowanej metodzie tłoczenia “na zimno” występujące w tym oleju kwasy tłuszczowe i witamina E pozostają w niezmienionej formie.

Olej ten jest produktem 100 % naturalnym, charakteryzuje  go wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (około 40 g/ 100 g oleju).

Olej z lnianki czyli olej rydzowy

Olej z lnianki zwany jest także olejem rydzowym. Zajmuje drugie miejsce, zaraz po oleju lnianym, wśród olejów z wysoką zawartością kwasów omega 3. Olej rydzowy to bogactwo antyutleniaczy i nienasyconych kwasów tłuszczowych. W swoim składzie zawiera naturalną witaminę E (około 74 mg/100 g oleju), zaliczaną do najważniejszych antyoksydantów.

Olej z lnianki od dawna gościł na polskich stołach, jednak po czasie zapomnienia spowodowanego popularnością rzepaku, wraca teraz przeżywając swój kulinarny renesans. Jest bardzo chętnie wykorzystywany w kuchni, bo prócz wyjątkowych właściwości ma przyjemny, lekko korzenny smak. Idealnie pasuje do śledzi, sałatek, surówek, dresingów, ziemniaków oraz wszelkich dań serwowanych na zimno lub do okraszania po przygotowaniu dań ciepłych. Można go także spożywać bezpośrednio.

Olej z lnianki Ol’Vita to produkt polski, wyróżniony certyfikatem „Doceń polskie” oraz tytułem TOP PRODUKT. Olej ma atrakcyjną cenę, dostępny jest w butelce z ciemnego szkła, które chroni zawartość przed niekorzystnym wpływem światła i czynników zewnętrznych. Olej Ol’Vita dzięki najnowszej, zaawansowanej technologii tłoczenia na zimo, jest zdatny do użycia 6 miesięcy od wytłoczenia, należy jednak pamiętać aby po otwarciu przechowywać go w lodówce. Zaleca się spożywanie  dwóch łyżeczek oleju dziennie.

Cena: 13 zł (250 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany