Odchudzanie: Jabłko twój sprzymierzeniec

odchudzanieOdchudzanie to bardzo trudny czas dla nas. Potrzebujemy więc takiego pożywienia, które nam w tym pomoże. Jabłko jest najlepsze. Zobacz dlaczego.

Odchudzanie – jest tylko jeden warunek

Jedno jabłko dziennie może uratować nas od tycia? Według ostatnich badań Food Chemistry – TAK! Okazuje się bowiem, że jabłka zawierają związki niestrawne, które powodują wzrost dobrych bakterii w jelitach, które odpowiedzialne są za utratę wagi.

Jak to działa? Te niestrawione włókna i związki polifenoli fermentują w jelicie grubym, gdzie stają się pożywką dla przyjaznych bakterii pomagając organizmowi zwalczyć złe bakterie, które rozwijają się z fast foodów. Tak przywrócona równowaga mikrobiologiczna zmniejsza przewlekłe stany zapalne, co zmniejsza ryzyko otyłości bo zwiększa uczucie sytości.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Co ma wino do odchudzania

Zęby lubią te owoce i warzywa

Potrzebujesz więcej powodów, aby jeść jabłka? Proszę bardzo: poprzednie badania potwierdziły że jedzenie jabłek poprawia układ odpornościowy a co za tym idzie zmniejsza ryzyko wystąpienia udaru mózgu, cukrzycy, chorób układu sercowo naczyniowego oraz pojawienie się wysokiego cholesterolu.

Jak twierdzi profesor Giuliana Noratto trzeba jeść 2-3 jabłka dziennie. Szarlotka oraz pieczone nie wchodzą w rachubę, bo wysoka temperatura niszczy polifenole w jabłkach.

źródło: www.prevention.com

Odchudzanie: Jabłko twój sprzymierzeniec
5 (100%) 3 votes

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany