Oczyszczanie twarzy pod kontrolą

oczyszczanie twarzyOczyszczanie twarzy to nie tylko usuwanie makijażu, ale także dokładne, codzienne umycie twarzy, szyi i dekoltu. Oczyszczanie, oprócz nawilżania i ochrony to podstawa właściwej pielęgnacji. Do oczyszczania skóry twarzy warto wybrać odpowiednie kosmetyki.

Oto nasz „dekalog oczyszczania”, który pomoże ci we właściwy sposób pozbyć się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń i przygotować ją na przyjęcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 1.

Poranne oczyszczanie rozpocznij od umycia twarzy płynem micelarnym, albo jeśli twoja skóra to lubi wodą i pianką lub żelem myjącym. Płyn micelarny usunie zarówno zanieczyszczenia, które łatwo rozpuszczają się w wodzie (np. kurz) jak i nadmiar sebum, pot i resztki kosmetyków, które nałożyłaś na noc.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 2.

Do porannego oczyszczania możesz użyć delikatnego kosmetyku myjącego zawierającego również substancje peelingujące (mikrodrobinki lub enzymy roślinne), które wspomogą złuszczanie martwej warstwy naskórka.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 3.

Po oczyszczaniu koniecznie użyj toniku, który wyrówna naturalne pH skóry, ukoi ją i nawilży, a dopiero po nim nałóż na skórę esencję i krem.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 4.

Raz w tygodniu zrób peeling oczyszczający. W zależności od rodzaju twojej skóry dobierz do niego odpowiedni kosmetyk; skóry tłuste, mieszane i normalne lubią peeling drobnoziarnisty, albo maseczki typu gommage czy „peel off”. Skóry trądzikowe, suche, wrażliwe i naczyniowe wymagają delikatniejszego złuszczania, a więc dla nich najlepsze będą peelingi enzymatyczne.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 5.

Zawsze pamiętaj, że oczyszczanie skóry twarzy dotyczy również dekoltu i szyi. Skóra w tych miejscach wymaga troskliwej pielęgnacji, bo znacznie szybciej się starzeje i ma tendencje do przesuszania ponieważ nie posiada grubej podściółki tłuszczowej i ma mniej gruczołów łojowych.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Myjesz twarz mydłem? Natychmiast przestań!

Przebarwienia na twarzy – to naprawdę ważne

Domowe maseczki na twarz

Oczyszczanie twarzy zasada nr 6.

Wieczorny demakijaż zawsze zaczynaj od zmycia resztek kosmetyków kolorowych z okolicy oczu. Do tego celu używaj preparatów olejowych, mleczek lub płynu micelarnego. Intensywne pigmenty zawarte w kredkach do oczu, tuszach do rzęs, cieniach czy pomadce powinny zostać usunięte jako pierwsze.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 7.

Korzystaj z ulubionego preparatu Azjatek – olejku do demakijażu, który w połączeniu z wodą tworzy na skórze łagodną emulsję szybko radzącą sobie nawet z wodoodpornymi kosmetykami.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 8.

Wieczorne oczyszczanie twarzy również musi zakończyć się tonizacją skóry. Po użyciu toniku możesz dodatkowo rozprowadzić na skórze hydrolat roślinny, który ją ukoi i przygotuje na przyjęcie kosmetyków „nocnych”; serum, kremu czy eliksiru.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 9.

Wieczorem możesz wzbogacić rytuał oczyszczający o kremową lub glinkową maseczkę do skóry twarzy, szyi i dekoltu, albo maskę w płachcie. Maska świetnie wspomoże pielęgnację twojej skóry, tym bardziej, że możesz dobrać ją do problemu, z którym się borykasz: przetłuszczania w strefie T, trądziku, pękających naczynek, przebarwień, braku jędrności, przesuszenia itp.

Oczyszczanie twarzy zasada nr 10.

Nawet brak czasu nie zwalnia cię z pielęgnacji oczyszczającej. Jeśli naprawdę się spieszysz, możesz użyć zamiast kilku kosmetyków oczyszczających wygodnej chusteczki nasączonej płynem micelarnym lub substancją zawierającą składniki oczyszczające skórę z resztek makijażu i innych zanieczyszczeń.

Wypróbuj kosmetyki tołpa do oczyszczania twarzy:

peeling twarzy

Ocen: 5
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany