Skóra wokół oczu jest pięć razy cieńsza niż w innych miejscach twarzy. To dlatego zmarszczki pojawiają się tu najszybciej. Do tego cienie i opuchlizna, które potrafią spędzić sen z powiek.
Przez cienką skórę prześwitują niebieskawe naczynka krwionośne, a my martwimy się, że znów mamy sińce pod oczami. Cienie mogą mieć też kolor brązowy – to dlatego, że czasem pod oczami gromadzi się więcej barwnika.
Na sińce i opuchnięcia pod oczami
Na sińce i opuchnięcia pomogą kremy pod oczy z zieloną herbatą. Bogaty jest w nią krem Pulanna z serii Green Tea. Jeśli lubisz domowe sposoby, możesz przygotować napar z zielonej herbaty – ważne, by był mocny, ostudzony do temperatury pokojowej, a nawet chłodny. Zamoczone w naparze waciki nałóż na powieki na około 20 minut. Pod oczy można też przyłożyć na kwadrans specjalne kolagenowe płatki L’biotica lub zatuszować niedoskonałości odrobiną świetnie kryjącego korektora Melkior Professional. W przypadku „ciężkich powiek” i podpuchnięć bardzo wygodne w użyciu są również maseczki pod oczy. Wystarczy wklepać je na noc i zostawić. Podpuchnięte powieki uratuje też bogaty w potas plasterek ziemniaka.
WIĘCEJ: Piękne oczy? Wystarczy 5 kroków!
Spis treści
Na podrażnienia skóry wokół oczu
Silny jesienią i zimą wiatr, a także niskie temperatury mogą sprawić, że spojówki stają się zaczerwienione i pieką. Ulgę podrażnionym, wrażliwym oczom przyniesie świetlik w kroplach, który uszczelni naczynia krwionośne, lub kremy i żele ze świetlikiem. Całą ich gamę znajdziesz w ofercie firmy Floslek. Powieki można też masować kostką zamrożonego naparu ze świetlika. Albo zastosować specjalne, schłodzone żelowe okulary.
Przeciw zmarszczkom wokół oczu
Jeśli chcemy opóźnić powstawanie zmarszczek wokół oczu, warto do codziennej pielęgnacji wybierać kremy z kwasem hialuronowym, złotem, kofeiną. Składniki te nawilżają, wygładzają i napinają skórę wokół oczu. Można sięgnąć po liftingujący roll-on, który dodatkowo masuje okolice oczu. Pod ręką warto mieć odżywczo-regenerujący krem anti-aging, bogaty w witaminy, aminokwasy i mikroelementy, np. Noni Care Deluxe. Przeciw zmarszczkom mimicznym sprawdzi się domowa maseczka, która w równych proporcjach łączy sok z marchwi, cytryny i miód. Maseczki nie trzeba zmywać, można ją nakładać na noc nawet codziennie.
Skuteczny demakijaż okolic oczu
W pielęgnacji skóry wokół oczu ważne jest, aby zawsze przed snem dokładnie zmyć makijaż i inne zanieczyszczenia. Jednym słowem przygotować skórę wokół oczu do przyjęcia wartościowych składników odżywczych z kremów, żeli i maseczek. W przypadku gdy używamy tuszu wodoodpornego, oczy najlepiej oczyścić płynem micelarnym do oczu, np. delikatnym lotionem do demakijażu oczu na bazie wody micelarnej Inveo lub płynem dwufazowym – faza wodna nawilża skórę, olejowa zapobiega jej napinaniu podczas usuwania makijażu, a dodatkowo wzmacnia rzęsy. Błyskawiczny dwufazowy płyn do demakijażu Floslek zawiera również kwas hialuronowy, olej arganowy i świetlik lekarski, dzięki czemu również regeneruje, odżywia i łagodzi podrażnienia skóry wokół oczu. Podczas demakijażu nie trzemy oka, tylko przytrzymujemy chwilę wacik na rzęsach i zsuwamy go delikatnie.
Ja uzywalam tych platkow kolagenowych z lbiotica i sa super. bardzo relaksuja i pomagaja na since, super jezeli ktos na przyklad spedza zycie przed komputerem xD
Najgorsze to są sińce!
Oczy to zwierciadło duszy i piękna, pt co