Octenicare – skuteczny krem na rany, blizny i suchą skórę

octenicareZnaczenie higieny niejednokrotnie dociera do naszej świadomości dopiero wówczas, gdy już jest za późno na podjęcie jakichkolwiek skutecznych działań. Wbrew pozorom najgorszy wróg to ten, którego nie widać, a drobnoustroje mogą być naprawdę groźne i wywoływać zarówno poważne infekcje jak i kontaminacje. To zagrożenie stale rośnie w obliczu postępującej globalizacji, gdyż mikroorganizmy nie znają granic i nieustannie je przekraczają.

Octenicare: sposób na otarcia i zadrapania

Otarcia i zadrapania nie mogą być bagatelizowane, ponieważ stanowią wrota do głębszych warstwy skóry i mogą wywołać infekcję. Nie lekceważ tego, bowiem nawet drobne zadrapanie może doprowadzić do poważnego zakażenia. Pierwsze oznaki infekcji to zaczerwienie miejsca otarcia, ból, puchnięcie a także wyciek wysięku o nieprzyjemnym zapachu – co wskazuje na zakażenie. Ważne żeby w takich sytuacjach zastosować profilaktycznie lek odkażający na rany (np. octenisept) lub krem o właściwościach antybakteryjnych (np. octenicare).

Bakterie wnikają do rany w każdej fazie jej leczenia, dlatego każda z nich wymaga specjalistycznego podejścia. Gdy miejsce po otarciu, zadrapaniu pokryje się nabłonkiem, należy nadal ranę zabezpieczyć kremem o właściwościach regenerujących i antybakteryjnych, użyć kremu o działaniu antyseptycznym jak octenicare®, który może być stosowany do wspomagania regeneracji naskórka w ostatniej fazie gojenia rany.

Octenicare: dobre wsparcie suchej skóry

Skóra każdego człowieka ma inne potrzeby. Objawom bardzo suchej skóry może towarzyszyć świąd a nawet uczucie pieczenia. Jednak o suchej skórze możemy mówić już wtedy, kiedy możemy zauważyć brak połysku, łuszczenie się naskórka, czy utratę elastyczności. Często w takich sytuacjach dochodzi do pęknięcia skóry i stanów zapalnych .

Odpowiednie nawilżenie i dbałość o skórę sprawi, że zregenerowana zostanie warstwa rogowa skóry odpowiedzialna za utrzymanie właściwego poziomu jej wilgotności. Sięgnij wówczas po środek testowany dermatologicznie, bez zawartości substancji barwiących i zapachowych, na bazie emolientów, który doskonale regeneruje skórę na co dzień, dlatego idealnie nadają się do regularnego użycia przy atopowym zapaleniu skóry, łuszczycy, podrażnionej skóry. W sytuacji, gdy na skórze mimo to pojawiają się pęknięcia, lub zadrapania stosuj octenicare® – krem 1-3 razy dziennie, aby wspomóc naturalną regenerację skóry i zabezpieczyć  miejsca pęknięcia przed nadkażeniem .

Octenicare: rany i blizny pod lupą

Większość niewielkich blizn znika bez śladu, jednak głębokie skaleczenia, zabiegi chirurgiczne lub ciężkie oparzenia mogą prowadzić do ich pozostawienia. Blizny powstają najczęściej w wyniku oparzeń a nawet trądziku.

Już po zagojeniu się rany w celu dalszej pielęgnacji skóry, warto użyć kremu o właściwościach regenerujących naskórek i działających łagodząco, przeciwzapalnie, nawilżająco oraz dodatkowo z właściwościami antybakteryjnymi. Takim rozwiązaniem jest właśnie krem octenicare® – zawiera m.in. pantenol, składnik pobudzający naturalną regenerację skóry. Bisabolol działa przeciwzapalnie, a wazelina zabezpiecza przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych i zapewnia nawilżenie. Dodatkowo oktenidyna chroni przed zakażeniem.

Dobrze mieć w domu jeden preparat, pobudzający naturalną regenerację skóry po uszkodzeniach oraz chroniący wrażliwą, podrażnioną skórę. Wybieraj taki, którego szerokie działanie będzie mogło wspierać Cię w różnych sytuacjach, zarówno w domu jak i podróży np. octenicare®.

Ocen: 16
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany