Nie używasz maskary, bo cię uczula? Teraz już wiemy dlaczego

maskara

Maskara to podstawowy kosmetyk kobiety. Plusem maskary jest to, że rzęsy muśnięte nią wyglądają na ciemniejsze, dłuższe i gęstsze, Minus? Według nowego badania opublikowanego w Current Chemii Organicznej, w tuszu często znajdują się substancje chemiczne, które mogłyby podrażnić nie tylko powieki, ale i oczy.

Zespół naukowców z University of California w San Diego, i Kaohsiung Uniwersytetu Medycznego w Tajwanie opublikował badania, w których udało im się wyselekcjonować trzy najbardziej uczulające składniki. Oto one:

Maskara: BUTYLOHYDROKSYTOLUEN (BHT)

Składnik ten jest jednym z najczęstszych przyczyn kontaktowego zapalenia skóry, rodzaj swędzącej wysypki skórnej. Prawie 10% z 147 pacjentów w Brazylijskiej Akademii Dermatologii mieło reakcje alergiczne na tą substancję.

Maskara: DIAZOLIDINYL MOCZNIKA

To znany alergen drażniący skórę. Odpowiedzialny jest za 5% wszystkich przypadków stanów zapalnych i podrażnień powiek, zgodnie z North American Society.

WIĘCEJ: Nie do wiary co mogą zawierać kosmetyki!

Maskara: FORMALINA

Prawie 10% Amerykanów ma reakcji alergicznych skóry na tę substancję. W badaniach oczu zwierząt formalina spowodowała zaburzenia widzenia.

WIĘCEJ: Młodsza dzięki… fitoestrogenom

Źródło: www.prevention.pl

Ocen: 0
2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany