Nastolatka u kosmetyczki czyli bezpieczne zabiegi urodowe

kosmetyczka

Mamy zadają sobie pytanie – czy moja nastoletnia córka powinna iść do kosmetyczki. Natomiast nastoletnie gwiazdy wyznaczają trendy właśnie w zabiegach pielęgnacyjnych. Kylie Jenner, Elle Fanning, Lorde, Brooklyn Beckham, Willow Smith – są wzorami dla nastolatek. Ale czy dobrymi…

Nastolatka – czas na pierwszy zabieg?

Według Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Dermatologicznej w zeszłym roku osoby poniżej 18 roku życia wykonały ponad 220 tys. zabiegów kosmetycznych. Najwięcej – peelingów.

– Nie ma zasady, która mówi, w jakim wieku należy po raz pierwszy odwiedzić lekarza medycyny estetycznej czy kosmetyczkę, to wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Swoją przygodę można rozpocząć już w młodym wieku np. mając 15-16 lat. Wtedy najczęściej wybiera się peelingi i proste zabiegi oczyszczające cerę – mówi dr Anna Deda, kosmetolog z Body Care Clinic w Katowicach.

Celebryci też mają problemy ze skórą

Jedną z częściej wybieranych terapii przez nastolatki, jest terapia przeciwtrądzikowa. Nieestetyczne krostki to częsty problem wśród młodzieży i cierpi na niego prawie 80 proc. nastolatków. Może być powodem kompleksów i braku pewności siebie. Dolegliwość ta dotyczy również młodych gwiazd. Ostatnio piosenkarka Lorde zamieściła w serwisie Instagram zdjęcie, gdzie wyraźnie widać, że również ma problemy z trądzikiem.

– Niezależnie od wieku bardzo dobrym sposobem na pozbycie się wyprysków, jak i blizn potrądzikowych są kwasy medyczne. Zabieg z użyciem peelingu migdałowego przeznaczony jest do pielęgnacji każdego typu skóry, także tej wrażliwej, dotkniętej trądzikiem pospolitym. Dzięki powolnemu wchłanianiu się w skórę nie podrażnia jej, a jego działanie przeciwbakteryjne likwiduje nieestetyczne zmiany. Z kolei Yellow Peel jest jednym ze skuteczniejszych zabiegów. Stosujemy m.in. kwas glikolowy oraz salicylowy, dzięki którym jesteśmy w stanie delikatnie złuszczyć naskórek. Natomiast kwas azelainowy, kojowy oraz fitowy pomoże nam pozbyć się przebarwień, będących pamiątką po trądziku – podpowiada dr Anna Deda. – Zabieg powinien być zawsze poprzedzony szczegółowym wywiadem z młodym pacjentem, aby odpowiednio dobrać preparat do rodzaju jego skóry i problemów – dodaje.

Depilacja laserowa w każdym wieku

Gwiazdą, która jako pierwsza głośno zaczęła przyznawać się do depilacji laserowej była Kim Kardashian. W jej ślady poszła jej młodsza siostra Kylie Jenner, która twierdzi, że nie wyobraża sobie życia bez tego rodzaju depilacji ze względu na swój typ urody.

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem dla nastolatki, która chce się pozbyć niechcianych włosków, będzie depilacja za pomocą pasty cukrowej. Nie znajdziemy w jej składzie żadnych środków chemicznych, zapachowych oraz konserwantów, dzięki czemu mogą ją stosować osoby ze skłonnością do alergii oraz wrażliwą skórą – dodaje.

Kosmetyczne poprawki

Do gabinetu medycyny estetycznej nie zgłaszają się jedynie osoby, które chcą wykonać inwazyjne zabiegi. Coraz częściej młodzi ludzi korzystają z podstawowych usług kosmetycznych. Często inspirują się takimi gwiazdami jak Willow Smith, która jest jedną z popularniejszych nastolatek Hoolywood i zawsze idzie na całość, jeśli chodzi o paznokcie.

– Młode osoby często wykonują w gabinecie manicure lub pedicure, jest to stosunkowo niedrogi zabieg, a profesjonalnie  zadbane dłonie i stopy to ciekawy trend wśród modnej młodzieży – podkreśla Katarzyna Brzozowska, kosmetolog w Body Care Clinic.

WIĘCEJ: 3 kosmetyczne sztuczki, aby nie było widać zmęczenia

Dakota Fanning, która pojawiła się już na okładce między innymi Teen Vogue zdradziła ostatnio, że nie stosuje w ogóle makijażu, a jedynie nawilżający krem z filtrem SPF 50. Do kosmetyczki chodzi, aby nadać swoim brwiom kształtu i zrobić delikatną hennę ze względu na ich jasny kolor.

Nie tylko zabiegi są trendy

Modne wśród nastolatków są również ćwiczenia z trenerem. 16-letni syn Victorii i Davida Beckham, Brooklyn ćwiczy dwa razy w tygodniu, żeby utrzymać nienaganną kondycję. Sport i odpowiednia dieta to nie tylko sposób na uzyskanie idealnej figury, ale również na pozbycie się nadwagi, która jest obecnie dużym problemem u nastolatków.

– Ważne jest, aby w porę zareagować, ponieważ 60 – 70 proc. otyłych nastolatków ma duże problemy z nadwagą w dorosłym życiu – ostrzega Brzozowska.

– Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy, ponieważ dzieci często próbują schudnąć na własną rękę, stosując niezdrowe sposoby, takie jak głodówki. Indywidualne konsultacje i programy dietetyczne umożliwiają nie tylko zrzucenie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim nauczą nastolatka jak odpowiednio i zdrowo jeść – podpowiada kosmetolog.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany