Nareszcie mamy winnych – HORMONY!

hormony

Nagle zaczynasz płakać, albo zupełnie nie możesz się skupić. Wahania hormonów w miesięcznym cyklu mogą wpłynąć na nasze zdrowie oraz zachowanie.

Oto co możesz zrobić:

DZIEŃ 1-13 
– Skacze cholesterol
Stężenie cholesterolu całkowitego może wzrosnąć o prawie 20% w fazie folikularnej, według ostatnich badań. To bardzo ważne, jeśli będziesz chciała robić badania analityczne.

– Jesteś bardziej podatna na urazy
Badania sugerują, że hormony mogą zmniejszać w tym czasie siłę mięśni. Szczególnie narażone  na urazy są stawy kolanowe. Ćwiczenia mogą obniżyć to ryzyko.

WIĘCEJ: Boli cię kolano? Są na to sprawdzone sposoby

DZIEŃ 14-15
– Wielozadaniowość jest trudniejsza
Wyższe poziomy estrogenów podczas owulacji może mieć wpływ na zdolność koncentracji. Będziesz potrzebowała więcej czasu, aby uporać się z codziennymi zadaniami.

– Czujesz się sexy!
Kobiety w tym czasie czują się najbardziej seksowne i są w doskonałym nastroju do uprawiania seksu – mówi Rebecca Booth, seksuolog z Louisville.

WIĘCEJ: Uprawiaj seks, wyglądaj młodziej

DZIEŃ 16-28
– Mogą nasilać się objawy chorób
Jeśli masz problemy ze zdrowiem takie jak depresja, migreny czy astme, to w tych dniach możesz czuć się gorzej – mówi Booth.

– Dziąsła są wrażliwe
Zmiany w poziomie progesteronu przed miesiączką mogą zwiększyć stan zapalny dziąseł i dyskomfort. Warto powiedzieć o tym stomatologowi, aby zabezpieczył ciebie jakimś przeciwbólowym preparatem.

WIĘCEJ: Medycyna daje nam do ręki fantastyczną broń!

Żródło: www.prevention.com

Ocen: 4
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany