Napój kawowy z błonnikiem Chi-Cafe balans

napój kawowy z błonnikiemFirma Dr. Jacob`s proponuje coś więcej niż zwykłą kawę. To Chi-cafe balans – napój kawowy z błonnikiem, minerałami organicznymi, kawą zieloną, guaraną, granatem oraz żeń-szeniem.

Kawa czy herbata? Dylemat? Wcale nie. I kawa, i herbata. Oba napary są bardzo zdrowe, ale wypijane z umiarem. Zajmijmy się kawą. Arabica i robusta zawierają przede wszystkim kofeinę (działającą szybko i przyczyniającą się do przyspieszonego i nieregularnego rytmu serca) oraz antyoksydanty, zwalczające wolne rodniki. Pomagają uniknąć depresji. To tyle pewników, ale prozdrowotnych zalet kawy może być więcej.

Napój kawowy z błonnikiem – co to takiego

Chi (czytaj. czi) w Chinach oznacza energię życia. Zgodnie z tym mottem Chi-Cafe balans sprzyja witalności, służy koncentracji, korzystnie wpływa na serce, układ nerwowy oraz kostny. Zmniejsza niepożądane działanie kawy i pomaga stworzyć naturalną równowagę.

Tajemnica Chi-Cafe balans tkwi w harmonijnej kompozycji naturalnego przeciwutleniacza czyli zielonej, prażonej rozpuszczalnej kawy, substancji balastowych z włókien akacji, magnezu, wapnia jak również guarany, owoców granatu, żeń-szenia i kakao. Jest bogata w magnez (dobroczynny wpływ na serce, układ kostny, nerwowy, energię) wapń. Działa zasadowo czyli nie zakwasza jak zwykła kawa.

Kofeina z tropikalnych owoców guarany wydziela się wolno i sprawia, że jej działanie jest łagodniejsze i ma dłuższy efekt. Tym samym jest łagodna dla żołądka i jelit.

Aromat i smak Chi-cafe balans jest delikatnie kawowo-kakaowy. Trzy filiżanki Chi-Cafe balans pokrywają 30% dziennego zapotrzebowania na magnez. Jest to pierwiastek ważny dla serca i jego rytmu, jak również równowagi psychicznej i nerwowej. Wraz z wapniem jest ważny dla kości. Zwykła kawa prowadzi do utraty wapnia – Chi-Cafe balans jest jego źródłem. Jedna filiżanka Chi-Cafe balans ma tyle minerałów zasadowych co 100 g warzyw (wg wartości PRAL).

Napój kawowy z błonnikiem – przyrządzanie i skład

Do filiżanki wsypujemy 5 g Chi-Cafe balans (2 łyżeczki) i zalewamy ok. 100 ml gorącej wody. W razie potrzeby dodajemy mleka lub dosładzamy do smaku. Z Chi-Cafe balans możemy także zrobić frappé lub kawę mrożoną. Dr. Jacob`s zaleca wypijanie codziennie trzech filiżanek Chi-Cafe balans.

Składniki Chi-Cafe balans:

  • kawa arabica i robusta – szlachetne odmiany o orientalnym aromacie
  • naturalna kofeina z kawy i guarany daje przyjemne, długotrwałe pobudzenie
  • błonnik z włókna akacji sprzyja florze bakteryjnej i regulacji pracy jelit.
  • trzy filiżanki Chi-Cafe balans zapewniają 30% dziennej porcji błonnika
  • żeń-szeń i reishi – chińskie symbole witalności i długowieczności
  • ekstrakt z granatu – od tysięcy lat uchodzi za symbol płodności oraz
    nieśmiertelności, bogate źródło antyutleniaczy
  • wapń – ważny dla prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych i utrzymania zdrowych kości i zębów
  • magnez – pomaga zmniejszyć zmęczenie, ważny dla funkcji psychologicznych, pracy nerwów i mięśni.

Produkt wegański. Nie zawiera glutenu i laktozy.
Opakowanie 180 g wystarcza na 36 porcji, a puszka 450 g na 90 porcji.
Cena: 39 zł (180 g); 89 zł (450 g)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany