Na Śląsku będą debatować nad płodnością

plemnik

Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego oraz stan płodności mieszkańców Śląska będą przedmiotem dyskusji podczas I Śląskiej Konferencji Płodności.

Wydarzenie to jest efektem badań prowadzonych przez Fundację Gyncentrum oraz współpracy specjalistów w dziedzinie leczenia niepłodności Kliniki Gyncentrum ze środowiskiem naukowym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Polskim Towarzystwem Andrologicznym.

Konferencja pt. „Zdrowa mama, Zdrowy tata. Profilaktyka zdrowia prokreacyjnego. Markery płodności kobiet i mężczyzn” jest zwieńczeniem kilkumiesięcznych akcji społeczno-edukacyjnych zainicjowanych przez Fundację Gyncentrum.

– Celem przedsięwzięcia była zmiana postrzegania niepłodności, jako problemu, który dotyczyć może w równym stopniu kobiet i mężczyzn w każdym wieku, a także promocja wczesnej diagnostyki zaburzeń płodności oraz świadomego planowania rodziny – mówi dr n. med. Dariusz Mercik z Kliniki Leczenia Niepłodności Gyncentrum.

W ramach trzymiesięcznych kampanii mieszkanki i mieszkańcy Śląska mogli bezpłatnie wykonać badania hormonalne oraz nasienia, oceniające szanse na posiadanie potomstwa.

– Zainteresowanie kampanią przerosło nasze najśmielsze oczekiwania, a analiza wyników przyniosła wiele cennych informacji na temat stanu płodności mieszkańców Śląska. W związku z tym postanowiliśmy podzielić się wynikami, jakie udało nam się zebrać – mówi dr n. biol. Wojciech Sierka, embriolog kliniczny, przewodniczący komitetu organizacyjnego konferencji.

Konferencja odbędzie się 16 kwietnia 2015 r. w budynku Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach przy ul. Bankowej 11a. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Gyncentrum, Uniwersytet Śląski oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach. Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikat uczestnictwa. Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie: www.konferencjaplodnosci.pl

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany