Możesz żyć dłużej! Zobacz co musisz zrobić

spacery

Według najnowszych badań opublikowanych w American Journal of Critical dotyczących żywienia, zaledwie 20 minut energicznego spaceru dziennie może pomóc wydłużyć życie i to bez względu na to ile ważysz. Nie wierzysz? Czytaj dalej.

Naukowcy przeanalizowali dane dotyczące 334.000 europejskich kobiet i mężczyzn w wieku 40 i 50 lat, mierzyli ich wzrost, wagę i obwód talii. Poprosili uczestników o napisanie o swojej aktywności sportowej: ile godzin tygodniowo spędzili na bieganiu czy jeździe na rowerze, oraz o aktywności w pracy: pracownik biurowy, pracownik fizyczny lub osoby wykonujące ciężkie prace. Naukowcy uzyskali cztery grupy: aktywnych, umiarkowanie aktywnych, nieaktywnych umiarkowanie i nieaktywnych.
Naukowcy zebrali też informacje na temat uczestników tego badania, którzy zmarli. Wnioski nie były szokujące, bardziej aktywni ludzie to niższe ryzyko śmierci. Porównali również grupę umiarkowanie nieaktywną do grupy nieaktywnej: grupa umiarkowanie nieaktywna była o 20% mniej narażona na śmierć niż nieaktywna grupa. Wystarczyło tylko 20 minut dziennie energicznego spaceru. Więc na co czekasz? Zakładaj buty!

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany