Miód smakowy z Pasieki Rodziny Sadowskich – miód z kurkumą i pieprzem cayenne

miód smakowy z Pasieki Rodziny SadowskichMiód smakowy z Pasieki Rodziny Sadowskich lubi zaskakiwać nowymi połączeniami smaków. Miód z kurkumą i pieprzem cayenne to jedna z najodważniejszych kompozycji, w której słodycz kremowego miodu wielokwiatowego perfekcyjnie równoważy ostrość pieprzu cayenne, a szczypta kurkumy nadaje orientalnego posmaku.

Miód smakowy z Pasieki Rodziny Sadowskich – walory zdrowotne

Złocisty miód z kurkumą i pieprzem cayenne z Pasiek Rodziny Sadowskich z pewnością zachwyci fanów wyrazistych smaków. Wystarczyła szczypta ostrej papryczki cayenne, aby nasz słodki przysmak nabrał nieco drapieżności. Jednak po ten miód warto sięgnąć także z powodu jego wzmocnionych walorów zdrowotnych. Kurkumina, zawarta w kurkumie, ma zastosowanie w leczeniu infekcji na tle wirusowym, gdyż hamuje namnażanie się wirusów, a także zapobiega powstaniu i rozwojowi schorzeń bakteryjnych i grzybiczych.

Zarówno pieprz cayenne, jak i kurkuma, przyspieszają trawienie i przemianę materii – mogą być więc z powodzeniem stosowane przy wspomaganiu pracy układu pokarmowego. Miód z kurkumą i pieprzem cayenne to intrygujący dodatek do dań wytrawnych – doskonale sprawdzi się w kuchni, jako składnik marynat do mięs lub oryginalnych sosów sałatkowych.

Miód smakowy z Pasieki Rodziny Sadowskich – zastosowanie

Miód z kurkumą i pieprzem cayenne zawiera miód wielokwiatowy oraz 3% kurkumy i 1% pieprzu cayenne. Do przyrządzenia napoju na poprawę odporności wystarczy rozpuścić łyżeczkę miodu w ciepłej wodzie, pamiętając, aby jej temperatura wynosiła maksymalnie 40°C. Dla uzyskania energetycznej marynaty do mięsa lub słodko – pikantnego sosu sałatkowego należy połączyć miód z oliwą i octem balsamicznym. Dzięki temu potrawy nabiorą nowego, zaskakującego smaku.

Ceny: 24 zł (słoik 430 g); 48 zł (słoik 1150 g)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany