Microdacyn® na rany, odleżyny i owrzodzenia

microdacynMicrodacyn® jest roztworem podchlorynu sodu i kwasu podchlorawego o stężeniach 0,004% i neutralnym pH. Jest to jedyny preparat na rynku o takim składzie, który łączy wysoką skuteczność przeciwdrobnoustrojową z bezpieczeństwem stosowania potwierdzonymi licznymi badaniami klinicznymi (dostępne na stronie www.microdacyn.pl). Służy do płukania ran, odleżyn i owrzodzeń.

Nie ma żadnych skutków ubocznych i nie uczula. W przeciwieństwie do popularnego Octeniseptu, nie trzeba go wypłukiwać z ran i może być stosowany do płukania ran głębokich. W ciągu kilku sekund usuwa także nieprzyjemny zapach z ran.

Microdacyn® – wspaniałe właściwości

  • Szerokie spektrum skuteczności przeciwdrobnoustrojowej (bakterie, wirusy, zarodniki, grzyby)
  • Wykazuje właściwości przeciwzapalne i jest hipoalergiczny
  • Jest bezpieczny dla zdrowych komórek. Nie są znane jego skutki uboczne
  • Nie wymaga wypłukiwania z ran głębokich
  • Może być stosowany do przepłukiwania ucha zewnętrznego, spojówki oka, tkanek takich więzadła i ścięgna
  • Jest stosowany do przepłukiwania jamy brzusznej
  • Nie powoduje uodpornienia bakterii
  • Niweluje nieprzyjemny zapach ran
  • Dopuszczony do stosowania w terapii podciśnieniowej NPWT
  • Obojętny odczyn pH

Microdacyn® – maksymalna skuteczność

preparat na ranyPrzeciwdrobnoustrojowe działanie Microdacyn® zapewnia bezpieczną redukcję obciążenia bakteryjnego i przy regularnym stosowaniu zapobiega ponownemu namnażaniu się mikroorganizmów. Badania potwierdziły, że Microdacyn® stanowi także efektywne rozwiązanie redukujące biofilm bakteryjny (Pseudomonasaeruginosa, E. coli). Posiada on także działanie przeciwzapalne. Badania in-vitro wykazały, że 15 min. ekspozycja na Microdacyn® powoduje 90% redukcję wydzielania histaminy przez mastocyty. Microdacyn® spowalnia uwalnianie prozapalnych cytokin takich jak TNF-α, IL-6, co umożliwia wzrost aktywności cytokin przeciwzapalnych inicjujących procesy gojenia. Microdacyn® ułatwia także mechaniczne usuwanie mikroorganizmów. Wysoka skuteczność antybakteryjna połączona jest z bezpieczeństwem stosowania.

Jest to jeden z najbardziej bezpiecznych produktów do płukania ran na rynku

Microdacyn® – oczyszczanie ran

Roztwór do płukania ran Microdacyn® niszczy komórki mikroorganizmów, ułatwia zmiękczenie i mechaniczne usuwanie innych zanieczyszczeń w ranie. Uszkodzone komórki, które masowo występują w przypadku zainfekowanych ran ulegają szybszej demarkacji pod wpływem Microdacyn®. Stosowanie przymoczków z Microdacyn® lub stosowanie hydrożelu wspomaga autolityczne procesy oczyszczania ran oraz stwarza odpowiednie wilgotne środowisko gojenia.

Microdacyn®  – skuteczność potwierdzona klinicznie

Roztwór do przemywania ran Microdacyn® wykazuje doskonałe własności antybakteryjne. Działanie Microdacyn® zostało udowodnione w warunkach klinicznych, w kontrolowanym i prospektywnym badaniu. W badanych przypadkach u 90% pacjentów doszło do wyraźnego wzrostu poziomu granulacji i poprawy otaczającej skóry. Poza tym Microdacyn® szczególnie skutecznie w ciągu kilku sekund usuwa nieprzyjemne zapachy często pojawiające się w przypadku ran.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany