Magnez w naturalnej wodzie mineralnej MAGNESIA

magnezMagnez – nie bez powodu nazywany jest pierwiastkiem życia. To jeden z najważniejszych składników mineralnych, który nie może być zastąpiony żadnym innym. Jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu, jednak często brakuje go w naszej codziennej diecie. Doskonałym źródłem naturalnego, przez co łatwo wchłanianego magnezu jest naturalna woda mineralna MAGNESIA.

Jej wyjątkowość wynika z wysokiej zawartości magnezu (aż 170 mg/l) przy zachowaniu niskiej ilości sodu i ogólnej średniej mineralizacji. Dzięki temu polecana jest do codziennego picia.

Magnez – dlaczego jest tak ważny?

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym dla życia komórek. Jest drugim, najczęściej występującym minerałem w naszych komórkach (tuż za potasem).

Magnez znajduje się w każdej komórce naszego organizmu – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Najwięcej jest go w kościach (ponad 50%), nieco mniej (40%) w mięśniach i tkankach miękkich oraz 1% we krwi i limfie. Jest niezbędny m.in. do budowy kości i zębów. Usprawnia pracę szarych komórek, poprawia pamięć i koncentrację. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie mięśni, wspomaga pracę serca, przyspiesza metabolizm i łagodzi bóle głowy. Śmiało można powiedzieć, iż stoi na straży zdrowia i dobrej formy. A skoro tak – magnezu potrzebujemy nieustająco, zużywamy go bowiem w każdej sekundzie – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska.

W naszym organizmie nieustannie powinno być ok. 300 mg magnezu

Dzienne zapotrzebowanie na magnez jest zależne m.in. od płci, wieku, trybu życia. Zgodnie z najnowszymi normami żywienia, dzieci potrzebują od 80 do 240 mg, mężczyźni od 400 do 420 mg, a kobiety – od 310 do 360 mg. Większa ilość magnezu jest niezbędna kobietom w ciąży i karmiącym naturalnie, osobom intensywnie uprawiającym sport, osobom po 50. roku życia, diabetykom i tym, którzy mają problemy z sercem.

Groźne niedobory magnezu

Niedostatek magnezu może łatwo przyczynić się do problemów zdrowotnych. Niedobory tego pierwiastka są częste, ze względu na źle zbilansowaną codzienną dietę. Współczesny tryb życia bardzo często wiąże się z codziennym, długotrwałym stresem, który może nasilać niedobory magnezu. Dodatkowo skład pożywienia w niektórych przypadkach ogranicza wchłanianie magnezu. Jakie są objawy niedoboru magnezu?

Narzekamy wówczas na rozdrażnienie, nerwowość, bezsenność, zmęczenie oraz powtarzające się skurcze mięśni lub charakterystyczne drganie powieki – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska. – By do tego nie dopuścić, warto maksymalnie wykorzystywać naturalne źródła magnezu jakimi są urozmaicona dieta i woda mineralna bogata w naturalny magnez – MAGNESIA.

MAGNESIA – wyjątkowa wśród wód

MAGNESIA to naturalna woda mineralna o wysokiej zawartości magnezu – w jednym litrze znajduje się aż 170 mg magnezu. To największa zawartość naturalnego magnezu wśród produktów w tej kategorii. Jedna butelka wody MAGNESIA pokrywa do 60% dziennego zapotrzebowania na ten pierwiastek. Jednocześnie jest wodą średniozmineralizowaną, o niskiej zawartości sodu (6,17 mg/l). Pijąc ją regularnie, skutecznie uzupełniamy poziom magnezu w organizmie, bez obciążania go nadmiarem innych minerałów, w szczególności sodu.

Naturalna woda mineralna MAGNESIA pozyskiwana jest ze źródła na chronionych terenach Sławkowskiego Lasu. Ujęcie wodne znajduje się wśród unikalnych, bogatych w magnez skał serpentynitowych, które w Europie występują jedynie na obszarze kilku kilometrów kwadratowych, właśnie w okolicach Karlowych Warów.

MAGNESIA jest dostępna w wersji w niegazowanej, lekko gazowanej oraz gazowanej w opakowaniach 0,5l oraz 1,5l. Asortyment obejmuje również wersję 0,75l, w ergonomicznej sportowej butelce, dedykowanej osobom aktywnym fizycznie.

Ceny:

Magnesia 1,5l, wszystkie warianty – ok. 2,29–2,49 zł

Magnesia 0,5l – ok. 1,59–1,79 zł

Magnesia Go 0,75l – ok. 1,99-2,29 zł

Ocen: 3
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany