Magiczny poranek z herbatami marki Czas na Herbatę

czas-na-herbate

Jesień to okres spadku temperatur wpływających na obniżenie naszej odporności. W tym okresie najlepiej rozpocząć dzień od filiżanki szlachetnego napoju, który oprócz doskonałego smaku oznacza się także właściwościami prozdrowotnymi. Z pomocą przychodzi nam marka Czas na Herbatę.

Herbata klasyczna lub z dodatkami

Śniadanie jak wiadomo stanowi najważniejszy posiłek dnia. Podczas jego przygotowania warto jednak pamiętać nie tylko o potrawach, ale także napojach, które będą im towarzyszyć. Idealnie w tej roli sprawdzi się przede wszystkim herbata czarna, która dobroczynnie wpływa na układ pokarmowy, pomaga przy zatruciach, usuwa szkodliwe substancje z organizmu oraz ułatwia trawienie ciężkich posiłków. Poza tym obniża ciśnienie, tym samym rozszerzając naczynia krwionośne.

Wielbiciele tradycyjnych polskich śniadań z pewnością docenią, opartą na niej, autorską kompozycję „Czas na Herbatę Czarna”, która nie tylko dodaje energii, ale i wprawia w pozytywny nastrój od samego rana. Jej sekret to ukryte na wysokich wzgórzach w Cejlonie, kołysane delikatnym wiatrem liście, z których powstaje najlepsza, aromatyczne herbata cejlońska, dodatkowo uzupełniona kwiatową nutą, indyjskiego suszu Darjeling.

INNE: Herbata biała, zielona, czerwona czy czarna

Do grona kultowych dodatków śniadaniowych nie sposób nie zaliczyć również kompozycji dwóch czarnych herbat Assam i Cejlon – English Breakfast. Napar ten, jak sama nazwa, jest wykwintnym dodatkiem do porannego posiłku, choć oczywiście nie tylko w Wielkiej Brytanii. Na samą myśl o kubku świeżo zaparzonej brązowo-bursztynowej herbaty English Breakfast, nawet największy śpioch z radością wstanie z łóżka. Z kolei tym, którzy uwielbiają zaczynać dzień od czarnego herbacianego suszu wzbogaconego smakowymi nutami, marka Czas na Herbatę poleca autorskie kompozycje Earl Grey, wśród których znajdziemy między innymi: Earl Grey Jaśminowy, Lemon, Niebieski Kwiat czy Różany.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany