Łykasz witaminy na piękne włosy, na jędrną skórę – a na oczy?

witaminy na piękne włosyKażda z nas marzy o jędrnej skórze i mocnych, pięknych włosach. Z tego powodu stosujemy nie tylko kosmetyki, które pozwalają na ich zewnętrzną ochronę, ale przyjmujemy również witaminy i mikroelementy „zabezpieczające” i wzmacniające włosy i skórę od wewnątrz. Ten sam mechanizm powinien dotyczyć również… oczu. Jednak czy dbamy o nie równie troskliwie jak o skórę, włosy i paznokcie?

W tych codziennych rytuałach często zapominamy o… oczach! To nic trudnego, skoro wspieramy już nasze dobre samopoczucie poprzez suplementację, wystarczy do codziennego zestawu dołączyć kapsułki zawierające ważne dla oczu kwasy DHA, witaminę C i E, a także luteinę, zeaksantynę oraz cynk.

Jak dbać o nasze oczy?

Do najczęściej stosowanych sposobów na ochronę naszych oczu przed zmęczeniem należą krople nawilżające, które pozwalają przynieść szybką ulgę np. podczas korzystania z komputera czy telefonu komórkowego. Wśród domowych sposobów możemy wymienić jeszcze m.in. stosowanie kompresów łagodzących na oczy, a także wykonywanie określonych ćwiczeń. Wśród nich znajduje się tzw. zasada 3 x 30, które polega na tym, aby co 30 minut przez 30 sekund spoglądać na przedmioty oddalone od nas o przynajmniej 30 metrów.

Nasz wzrok jest bowiem ewolucyjnie przystosowany do patrzenia w dal, dlatego ten rodzaj ćwiczenia jest dla niego formą odpoczynku. Pamiętajmy również, że pracując przed komputerem lub oglądając filmy czy seriale, bardzo istotne jest regularne mruganie, które naturalnie nawilża nasze oczy. Bardzo często bowiem mocne skupienie sprawia, że zapominamy o tej czynności, a nasze oczy zdecydowanie szybciej się męczą.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu?

Zewnętrzna ochrona oczu nie powinna jednak stanowić jedynej formy profilaktyki. Poznajcie trzy sprawdzone sposoby, jak wzmacniać wzrok również od środka.

  • Zbilansowana dieta – spożywanie określonych posiłków nie pozostaje bez wpływu na kondycję wzroku. Aby ją wzmocnić, powinniśmy spożywać produkty zawierające kwasy omega-3 (łagodzą objawy suchego oka, obniżają ciśnienie oczne) – zawarte m.in. 
w tłustych rybach czy orzechach ziemnych. Kluczowa jest również witamina A, której bogatym źródłem są marchew, pomidory, szpinak czy brokuły. Nasza dieta powinna być również bogata w miedź, cynk, selen czy mangan.
  • Odpowiednia nawadnianie – niedobór płynów w naszych organizmie, jest również niezwykle groźny dla naszych oczu. Złe nawodnienie może zwiększać ryzyko występowania suchości, przekrwienia, zaczerwienienia, a nawet bólu oczu. Dlatego powinniśmy wypijać przynajmniej 2,5 litra wody dziennie.
  • Suplementy diety (np. Ocuvite Complete) – powinny zawierać one m.in. kwasy tłuszczowe omega-3 oraz witaminy C i E, a także cynk. Kapsułki Ocuvite Complete zawierają również luteinę i zeaksantynę. Składniki te pomagają w utrzymaniu prawidłowego widzenia, a także chronią komórki przed stresem oksydacyjnym. Przyjmujesz inne suplementy? Nie zapomnij dołączyć do nich te, które pozytywnie wpłyną na wzrok.
Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany