Lody bez laktozy

lody

Jeszcze do niedawna osoby cierpiące na nietolerancję laktozy musiały sobie odmawiać latem lodów i lodowych deserów. Ale koniec z tym, na rynku pojawiły się właśnie lody bez laktozy. To deser lodowy „Anita”.

Dobra wiadomość dla osób, które muszą unikać laktozy w swojej codziennej diecie. W sklepach są już dostępne pierwsze w Polsce lody bez laktozy robione na płynnym mleku. Stworzyła je firma “ANITA”, znana m.in. ze swoich sorbetów i rożków.

Deser waniliowym pozbawiony został cukru mlecznego, przez co jest przyjazny dla osób z nietolerancją laktozy, zwłaszcza najmłodszych smakoszy. Stworzenie lodów “lactose free” możliwe było dzięki poddaniu mleka, wykorzystanego do produkcji deseru, specjalnej obróbce, podczas której usunięto substancję wywołującą przykre dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Jednocześnie lody stworzone przez “ANITĘ” zachowują naturalny, mleczny i bogaty smak, wzbogacony wanilią.

INNE: Jak sprawdzić, czy mam nietolerancję laktozy

Nowy deser lodowy “ANITY” stworzony został z myślą o dzieciach i dorosłych, którzy zmagają się z nietolerancją laktozy, a także z myślą o osobach, które zdecydowały się stosować dietę pozbawioną cukru mlecznego. Skład nowego deseru sprawia, że może on być włączony w codzienną dietę, bez ryzyka pojawianie się objawów nietolerancji.

Lody te jako pierwsze w Polsce otrzymały certyfikat  “Produkt bezglutenowy”, nadany za rekomendacją Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i Na Diecie Bezglutenowej.

Cena: ok. 5,00 zł

Ocen: 0
1 komentarz
  1. super, ja podobne robiłam z kaszy jaglanej, wszystko blendowałam w mikserze z dzbankiem i dodawałam mleczko kokosowe 🙂 Pyyyycha , ale dobrze wiedzieć że jest coraz więcej dostępnych produktów bez glutenu i laktozy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany