Letni manicure – szalej!

manicureKolory, wzory i kształty manicuru zmieniają się każdego sezonu. Takimi prawami rządzi się świat mody. Zobacz jaki manicure jest modny tego lata.

Manicure: ciemno + jasno = klasycznie

W sezonie letnim 2017 na paznokciach zdecydowanie króluje czerwień w różnych jej odcieniach, poczynając od malinowej odsłony a kończąc na gotyckim burgundzie.
Obok burgundu prym wiedzie niezawodna czerń i granat przypominający bardziej niebo o północy aniżeli nasycony niebieski. Dla miłośniczek jasnego manicuru również jest dobra wiadomość – jak zwykle latem paznokcie możemy pomalować na biało lub wybrać jeden z odcieni nude. Modne jest również srebro i złoto, w wersji matowej i metalik.

INNE: Wegański zmywacz do paznokci

Manicure: wielki powrót zdobień

W tym sezonie manicurzyści zaproponowali wariacje na temat french manicure – zmieniają się w nim zarówno kolory główne jak i końcówki. Na topie są również paznokcie ombre. Kolejnym trendem są tzw. „kleksy”, czyli po prostu zdobienie paznokci (w wersji saute) bryzgiem lakieru. Modne są także geometryczne wzory będące prawdziwą zabawą liniami. Ponadto pojawiają się oszałamiające, trójwymiarowe zdobienia z koralików, kolczyków i diamencików, które sprawiają, że paznokcie wyglądają jak prawdziwe klejnoty.

Manicure: migdałowy kształt

Na większości pokazów letnich kolekcji pojawiły się modelki z paznokciami o zbliżonej do naturalnej długości – krótkimi i zaokrąglonymi oraz owalnymi. Istnieje również trend paznokci o zdecydowanie ponadprzeciętnej długości. W tym sezonie jednak przybierają one kształt migdału, a nie jak bywało wcześniej ekstremalnego sztyletu.

Monika Rejmer – Właścicielka salonów Nail & Beauty BAR w Warszawie

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany