Leczenie stanów zapalnych metodą Super Indukcyjnej Stymulacji – działanie na wielu płaszczyznach

super indukacyjna stymulacjaReakcja zapalna jest naturalnym procesem ludzkiego organizmu, chroniącym tkanki przed uszkadzającymi je czynnikami. Wydawałoby się, że jest to całkowicie pozytywne i pożądane zjawisko. Niestety, niekiedy stany zapalne działają na naszą niekorzyść, powodując dolegliwości bólowe czy utrudniając poruszanie się i normalne funkcjonowanie.

Super Indukcyjna Stymulacja to innowacyjna metoda terapii, która znacznie przyspiesza leczenie stanów zapalnych i powrót do pełni zdrowia.

Metoda Super Indukcyjnej Stymulacji – skuteczna pomoc w leczeniu ostrych i przewlekłych stanów zapalnych

Terapia z wykorzystaniem metody SIS znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadku stanów zapalnych w obrębie układu ruchu. Technologia ta wykorzystuje pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności, którego częstotliwość dostosowana jest do miejsca poddawanego leczeniu. Super Indukcyjna Stymulacja jest metodą uniwersalną, która sprawdzi się między innymi w terapii:

  • zapaleń stawów, ścięgien i torebek stawowych;
  • zapalenia rozcięgna podeszwowego;
  • choroby zwyrodnieniowej stawów;
  • reumatoidalnego zapalenia stawów;
  • urazów i przeciążeń mięśni;
  • entezopatii, takich jak „łokieć tenisisty”.

Metoda SIS działa przede wszystkim wielokierunkowo, stąd też wynika jej wysoka skuteczność. Terapia stymuluje mięśnie, ale jednocześnie redukuje ich nadmierne napięcie. Pole elektromagnetyczne powoduje również zwiększony przepływ krwi przez tkanki, co znacznie przyspiesza regenerację. Szeroki zakres częstotliwości wykorzystywany w terapii metodą SIS pozwala na szybką ulgę w bólu.

Przebieg leczenia oraz czas trwania zabiegu

Czas trwania całej procedury, w zależności od leczonego miejsca, trwa od 5 – 11 minut. W trakcie przeprowadzanego zabiegu pacjent powinien odczuć intensywne wibracje, jednakże całość parametrów aparatury dostosowywana jest w taki sposób, by nie sprawiać leczonemu bólu. Bodziec wytwarzany za pomocą pola elektromagnetycznego w niektórych przypadkach jest na tyle intensywny, że po przeprowadzonym zabiegu pacjent jest w stanie poczuć między innymi lekki ból mięśni lub ścięgien poddawanych leczeniu, miejscowe zaczerwienie lub przekrwienie skóry. Objawy te nie powinny jednak utrzymywać się dłużej niż 24 godziny po przeprowadzonej procedurze.

Zabieg dostępny jest w przychodni Multimed.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany