Krem z żywokostem Urazo TERAPIA – rehabilitacja miejsc po złamaniach

krem z żywokostemNowy krem z żywokostem Urazo TERAPIA polskiej firmy Nes Pharma to kolejny preparat z serii TERAPIA. Pomoże nie tylko przy złamaniach, ale też odmrożeniach i oparzeniach. Krem ten przeznaczony jest do pielęgnacji i masażu miejsc po złamaniach kości. Można go stosować w przypadku mniejszych złamań niewymagających zakładania opatrunku gipsowego.

Krem z żywokostem świetnie sprawdzi się również w pielęgnacji skóry po jego usunięciu (po większych złamaniach) – regeneruje ją i pozwala szybciej wrócić do pełni formy. Pomocny w trakcie rehabilitacji pourazowej i podczas rekonwalescencji nie tylko po złamaniach kości, ale również po oparzeniach i odmrożeniach.

Krem z żywokostem – jak działa

Zawarte w wyciągu z żywokostu składniki przyspieszają regenerację tkanek i ich gojenie. Nazwa „żywokost” wywodzi się z medycyny tradycyjnej, ponieważ kiedyś uważano, że „żywi kość”. Dosadniej nazywano również tę roślinę… „żywym gnatem”. Aleksander Ożarowski, nestor polskiego ziołolecznictwa, podaje, że: „Pod wpływem wyciągów z żywokostu następuje zwiększenie liczby leukocytów obojętnochłonnych oraz pobudzenie mechanizmów obronnych, wyrażających się m.in. przyspieszonym wypełnianiem ubytków kostnych po złamaniach”.

Zewnętrzne stosowanie żywokostu przyspiesza wytwarzanie kostniny („młodej” tkanki kostnej pojawiającej się w miejscu złamania), co sprawia, że pozytywnie wpływa na gojenie złamań. Leczy także stany zapalne ścięgien, łagodzi bóle reumatyczne i bóle kręgosłupa, a także trudno gojące się rany oraz zwichnięcia i kontuzje sportowe.

Co kryje się w korzeniu żywokostu?

To około 10-15% śluzu oraz inne polisacharydy, do 1,5% alantoiny, do 6,5% garbników, skrobia, fruktany, asparagina, ß-sitosterol, aminokwasy, ślady olejku eterycznego i sole mineralne z dużą ilością krzemu. Oprócz tego: witaminy B1, B2, B12, C i P oraz wapń, żelazo, fosfor, kobalt i mangan. Obecna w składzie alantoina (znana z kremów łagodzących oparzenia i podrażnienia skóry) działa zmiękczająco, wygładzająco i nawilżająco. Przyspiesza regenerację tkanek i ma właściwości przeciwzapalne. Działanie alantoiny wspierają pozostałe substancje zawarte w korzeniu żywokostu, które także pozytywnie wpływają pośrednio lub bezpośrednio na te procesy.

Krem Urazo TERAPIA optymalnie wchłania się z powierzchni skóry, pozostawiając przyjemne uczucie ulgi i odprężenia. Dzięki swojej konsystencji i bogatemu składowi zapewnia korzystne i długotrwałe działanie.

Jak stosować krem z żywokostem Urazo TERAPIA?

Aby osiągnąć najlepsze efekty terapeutyczne, należy go 3 razy dziennie wcierać, do pierwszych oznak wchłonięcia, jednocześnie wykonując masaż. Nakładamy na dłoń za każdym razem ok. 2-3 cm żelu. Po masażu trzeba chronić wrażliwe miejsca przed zimnem – na przykład okryć je ciepłym ubraniem. Jeżeli dolegliwości nie ustąpią albo się nasilą, trzeba zasięgnąć porady lekarza.

Uwaga! Nie stosujemy kremu na uszkodzoną skórę i chronimy go przed dziećmi. Nie należy go stosować u dzieci poniżej 3. roku życia.

Cena ok. 17 zł (75 g)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany