Krem do twarzy z algami: Galénic Secret D’Excellence

galenicSecret D’Excellence to krem do twarzy będący flagowym produktem francuskiej marki Galenic. Polecany do każdego typu skóry, już od 25 roku życia. Działa upiększająco, pozostawiając ją gładką, nawilżoną i rozświetloną, bez względu na wiek czy porę roku.

Galenic: sekret Algi śnieżnej

Wyobraźmy sobie wysokie góry nocą, w środku zimy, podczas burzy śnieżnej. Wydawać by się mogło, że piękno nie przetrwa w takich warunkach. A jednak… Głęboko pod śniegiem znalazła schronienie zadziwiająca alga. Wykorzystuje zimno do zatrzymania swojego zegara biologicznego. Upałom lata opiera się równie skutecznie, jak mrozom zimy – potrafi wykorzystać gorące słońce i lodowaty śnieg. Z trudnych warunków otoczenia czerpie swoją siłę – wiosną światło słońca, wodę i minerały, aby rosnąć i przedłużać gatunek – wtedy jest zielona. Zimą ukrywa się pod śniegiem, aby przetrwać atak mrozów – magazynuje składniki aktywne i zmienia kolor na czerwony. Wytwarza wielką ilość substancji chroniących przed promieniami UV, przeciwutleniających karotenoidów oraz cząsteczek zapewniających przetrwanie: glikoprotein, cukrów zapobiegających zamarzaniu i polifenoli.

Każdy z nas posiada gen Klotho, znany inaczej jako gen długowieczności. Podczas badań dotyczących nadciśnienia naukowcy z Uniwersytetu Tokijskiego stwierdzili, że u myszy, których gen Klotho był uszkodzony, pojawiały się spektakularne oznaki przedwczesnego starzenia. Któż z nas nie chciałby mieć więcej genu Klotho, czyli odzyskać młode i zdrowe komórki? Czy udana ochrona tego genu i zwiększenie jego obecności w skórze oznacza zachowanie młodości?

Nietrudno było przewidzieć, że alga śnieżna ma duże możliwości… W związku z tym zastosowano wobec niej najbardziej wymagający model badań in vitro, czyli model Hayflicka. Pomimo szczególnie niekorzystnych dla niej warunków badania, alga śnieżna udowodniła, że jest wierna swojej naturze mistrzyni sztuki przetrwania i zadziwiła badaczy. Okazało się, że alga śnieżna zwiększa o 365% ekspresję genu Klotho w komórkach skóry, dzięki czemu jego poziom jest niezwykle wysoki.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Co zawierają kosmetyki

Galenic – idealny krem do twarzy

Nic dziwnego, że twórcy Galénic, tworząc „perłę” marki, postawili na wykorzystanie właśnie algi śnieżnej. W laboratorium odtworzono sztucznie warunki lata i zimy, dzięki czemu mogła ona przejść pełny cykl dojrzewania. Gdy zmieniła kolor na czerwony, a liczba cząsteczek długowieczności osiągnęła apogeum, pobrano z niej próbki. W ten sposób, w formie białych kryształów, pobrano całe bogactwo jej niezwykłej natury.

Galénic Secret D’Excellence to doskonały krem, o unikalnej formule z mocą kompletnej pielęgnacji przeciwstarzeniowej, otrzymanej w wyniku wieloletniego doświadczenia ekspertów Galénic, w tworzeniu formuł kosmetyków. Zmysłowy w dotyku, stopniowo przenika do wnętrza skóry, rozpraszając w niej drogocenne komórki, tzw. „kryształy białego złota” algi śnieżnej, o silnym działaniu przeciwstarzeniowym i witalizującym, redukujące oznaki upływu czasu. Wygładza zmarszczki, nawilża, przywraca gęstość i wyrównuje strukturę skóry. Skóra staje się promienna i rozświetlona. Twórcy produktu zadbali o doskonałe połączenie algi śnieżnej z innymi składnikami, które razem dają widoczne efekty. Witamina B3 poprawia koloryt, usuwa przebarwienia i wygładza niedoskonałości skóry. Witamina E hamuje proces utleniania, a słynna C nadaje cerze blask i wzmacnia skórę właściwą.

CENA: 360 zł (50 ml)

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany