Koronawirus – w domu też możesz pójść do muzeum i teatru. Darmowe wirtualne wejściówki

koronawirusKoronawirus unieruchomił nas w domu. To jedna z najlepszych metod walki z rozprzestrzenianiem się tego wirusa. Zostańcie w domu dodatkowo apelują znani ludzie w pierwszych stron gazet, gwiazdy, piłkarze. My też się do nich dołączamy. I nie musicie się w domu nudzić. Zobaczcie jakie mamy dla Was propozycje.

Wystarczy, że usiądziecie przed monitorem komputera a za jednym kliknięciem możecie odbyć wirtualny spacer po najwspanialszych muzeach czy pójść na teatralny spektakl. A może coś posłuchać razem ze swoim dzieckiem.

Spacer do muzeum

Van Gogh Museum, Amsterdam
To muzeum poświęcone jest sztuce Vincenta van Gogha. Znajduje się tam ponad 200 obrazów mistrza, 500 jego rysunków i 700 listów. Jest to największa taka kolekcja na świecie.

Aby zobaczyć muzeum kliknij tutaj: https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en

Musée d’Orsay, Paryż
To drugie po Luwrze paryskie muzeum. Znajduje się nad samą Sekwaną. Miłośnicy sztuki znajdą tu największą na świecie kolekcję dzieł impresjonistów i postimpresjonistów, m.in. Moneta, Cézanne’a i Gauguina.

Aby zobaczyć muzeum kliknij tutaj: https://artsandculture.google.com/partner/musee-dorsay-paris?hl=en

MASP, Sao Paulo
To nowoczesne muzeum w Brazylii. Dzieła umieszczone zostały na przezroczystych ramkach z pleksiglasu sprawiając wrażenie, jakby wisiały w powietrzu. Cieszy się międzynarodową renomą dzięki kolekcji sztuki zachodnioeuropejskiej.

Aby zobaczyć muzeum kliknij tutaj: https://artsandculture.google.com/partner/masp?hl=en

Obejrzyj spektakl

REWIZOR, reż. Jerzy Stuhr
Arcydzieło rosyjskiej dramaturgii autorstwa Mikołaja Gogola w interpretacji Jerzego Stuhra i gwiazdorskiej obsadzie. Do prowincjonalnego miasteczka trafia przejazdem hulaka i uwodziciel – Chlestakow (debiutujący na ekranie Adam Serowaniec). Fatalny zbieg okoliczności sprawia, że miejscowa elita bierze go za podróżującego incognito rewizora, „z najwyższego rozkazu” kontrolującego całą gubernię. Władze miasteczka, z Horodniczym (Jerzy Stuhr) na czele, mają wiele do ukrycia, dlatego próbują zrobić jak najlepsze wrażenie na ważnym gościu. Znajdujący się w poważnych tarapatach finansowych Chlestakow skwapliwie wciela się w przypisaną mu rolę. Bierze sowite łapówki, chętnie nadstawia ucha na donosy i pochlebstwa małomiasteczkowych notabli, umizguje się do żony i córki Horodniczego, który udzielił mu gościny. W oczach prowincjuszy uchodzi za człowieka, który może wszystko Gdy sytuacja go przerasta, cichaczem czmycha. Jego prywatny list, przejęty przez miejscowych dygnitarzy, ujawnia straszną prawdę.

Aby zobaczyć cały spektakl kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/rewizor-jerzy-stuhr

UDRĘKA ŻYCIA, reż. Jan Englert
Aktorskie legendy na jednej scenie w roli skłóconych małżonków. Anna Seniuk jako Lewiwa i Janusz Gajos w roli Jona Popocha stają do walki na małżeńskim ringu. Historia zmęczonych sobą nawzajem ludzi, tyleż śmieszna, co przytłaczająca. Czy żal i miłość mogą iść w parze? Wielokrotnie nagradzany przebój Teatru Narodowego z popisowymi kreacjami Seniuk i Gajosa według jednego z najbardziej rozchwytywanych dramaturgów na świecie – Hanocha Levina (“Krum”, “Sprzedawcy gumek”, “Wyjeżdżamy” wg “Pakujemy manatki”). Lekarstwo na wszystkie, nie tylko epidemiologiczne, smutki.

Aby zobaczyć cały spektakl kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/udreka-zycia-jan-englert

DAMY i HUZARY, reż, Krystyna Janda
Sztuka Aleksandra hr. Fredry została przeniesiona na ekran przez Krystynę Jandę. Major (Andrzej Grabowski), doświadczony żołnierz kampanii napoleońskich, wraz z wiernymi druhami zażywa odpoczynku w swoim wiejskim majątku. Przyjaciele czują się swobodnie, bo właśnie odprawili starą klucznicę, ostatnią białogłowę zakłócającą im sielski starokawalerski nastrój. Niestety, niedługo mogą cieszyć się spokojem i oddawać męskim rozrywkom: oto nadciągają damy – siostry Majora ze swoją żeńską świtą. Najstarsza z siostrzyczek, Orgonowa (Krystyna Janda), matka młodej Zosi (Małgorzata Kocik), ma pewien zmyślny plan, który pragnie przedstawić bratu, który dotąd – mimo dojrzałego już wieku – pozostał w kawalerskim stanie. Pojawienie się dam i ujawnione wkrótce matrymonialne projekty błyskawicznie burzą spokój Majora i jego żołnierskiej braci.

Aby zobaczyć cały spektakl kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/damy-i-huzary-krystyna-janda

Zobacz też:

Domowy środek dezynfekujący do rąk – przepis, wykonanie, walka z koronawirusem

Stan zagrożenia epidemicznego – zasady, ograniczenia, nakazy

Koronawirus – pytania które każdy chce zadać

Posłuchaj ze swoim dzieckiem

Plastelina | Wesoły Ryjek | Wojciech Widłak
W domu Wesołego Ryjka pojawiła się nowa, świetna zabawa – lepienie z plasteliny. Pierwszego dnia zajmował się tym tato, a synek tylko podrzucał pomysły. Na drugi dzień ojciec poszedł jednak do pracy, więc nasz mały bohater musiał wziąć sprawy w swoje ręce. Lepił z taką pasją, że swoimi pracami zajął cały stolik. Mama była zachwycona. Taki piękny wąż, taka śliczna ciężarówka! Cóż, intencje Wesołego Ryjka były jednak trochę inne.

Aby posłuchać słuchowiska kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/plastelina-wesoly-ryjek-wojciech-widlak

Sznurówki | Wesoły Ryjek | Wojciech Widłak
Ostatni spacer Wesołego Ryjka bardzo się przedłużył. A w zasadzie nie przechadzka, a samo wychodzenie z domu. Nasz mały bohater wpadł bowiem na pomysł, że tym razem to on własnoręcznie zawiąże sobie sznurówki. W końcu nic prostszego – mamie i tacie zabiera to może kilka sekund. Wystarczy złapać za końcówki, a sznurowadła same zaczynają taniec, który kończy się piękną kokardą. Tak przynajmniej myślał Wesoły Ryjek, początkowo nie zgadzając się na żadną pomoc ze strony mamy. Cóż, samodzielność to piękna cecha, ale warto się przy niej przesadnie nie upierać.

Aby posłuchać słuchowiska kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/sznurowki-wesoly-ryjek-wojciech-widlak

Chichotek i echo | Marcin Mortka
Jak wygląda echo? Jest niesforne, szybkie, zwinne. Nigdy się nie zbliża. Chichotek postanawia je odnaleźć. Spaceruje po lesie i woła, a echo mu odpowiada. Tymczasem ptaszki chowają się w drzewach, króliki w norach, ziemia drży i słychać głośne buczenie. Chichotek chce zawołać echo jeszcze raz, ale ktoś nagle zasłania mu buzię. Kto i dlaczego wpadł w gniew, co zrobi renifer i czy ktoś go uratuje?

Aby posłuchać słuchowiska kliknij tutaj: https://ninateka.pl/film/chichotek-i-echo-marcin-mortka

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany