Kolagen na stawy – poznaj fakty i mity

kolagenChoć kolagen w większości z nas kojarzy się głównie jako „eliksir młodości”, to tak naprawdę nasz organizm zawdzięcza mu znacznie więcej. Odpowiednia jego ilość zapewnia nam nie tylko cerę pozbawioną zmarszczek, ale i sprawne stawy. Czego jeszcze nie wiemy o tym złotym środku? W Internecie możemy znaleźć wiele informacji na temat kolagenu, ale które z nich są prawdziwe?

Kolagen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania FAKT

Kolagen to jeden z głównych składników, który odpowiada za utrzymanie spoistości, wytrzymałości na rozciąganie oraz elastyczności ścięgien. Jego niedobór powoduje więc zaburzenia mogą narządu ruchu. Osoby, u których brak kolagenu jest najbardziej dokuczliwy, często skarżą się na bóle kręgosłupa, sztywność stawów czy problemy z poruszaniem się, co jest poważnym problemem dla wszystkich miłośników sportu.

Kolagen zanika po 30 roku życia – FAKT

Prawdą jest, że wytwarzanie kolagenu w naszym organizmie zaczyna się zmniejszać po upływie 30 roku życia. Jak się okazuje, podstawową przyczyną w niszczeniu kolagenu, a także zaburzeń w procesie jego odnowy jest wzmożona i nieumiejętnie prowadzona aktywność fizyczna (np. uprawianie sportów wyczynowych – kolarstwo, tenis, jogging – bez odpowiedniego przygotowania np. braku rozgrzewek przed rozpoczęciem aktywności).

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Maź stawowa – jak ją skutecznie uzupełnić?

Naturalne sposoby na ból stawów

Ból stawów – zobacz czy i tobie grozi

Dieta i odpowiednia suplementacja to podstawa FAKT

Chcąc cieszyć się sprawnymi stawami przez długie lata, niedobory kolagenu w naszym organizmie powinniśmy uzupełniać nie tylko poprzez odpowiednio dobraną dietę bogatą w wapń i witaminę C, ale również poprzez zastosowanie odpowiedniej suplementacji. Aby utrzymać stawy w dobrej kondycji, warto sięgać po suplementy diety z kolagenem np. 4Flex (innowacyjny preparat zawierający unikalny kolagen FortiGel), który pomaga utrzymać sprawne stawy na dłużej.

Kolagen tylko na piękną cerę – MIT

Nie da się ukryć, że wielu z nas słysząc słowo kolagen, w pierwszej chwili kojarzy go z modnym dzisiaj niwelowaniem zmarszczek. To prawda, przez wiele lat był składnikiem wypełniaczy, a pierwsze jego implanty pojawiły się u schyłku lat 70. Dziś jednak jego wachlarz zastosowań jest o wiele bogatszy. Wykorzystuje się go m.in. do produkcji gąbek, pomocnych w leczeniu oparzeń, jest stosowany w profilaktyce schorzeń tkanki łącznej (chrzęstno-stawowej).

Kolagen kupimy tylko w gabinetach medycyny estetycznej MIT

Choć kolagen jest bardzo popularnym środkiem stosowanym w gabinetach medycyny estetycznej, to istnieją też mniej inwazyjne sposoby, by korzystać z walorów tego preparatu. Wśród nich jest stosowanie preparatów kolagenowych na stawy, które pomagają utrzymać stawy w dobrej kondycji i dostaniemy je w aptekach.

Ocen: 7
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany