Koktajl odchudzający z soi, miodu i mleka jogurtowego

koktajl odchudzający

Białko sojowe, enzymy pszczelego miodu, jak i odtłuszczone mleko jogurtowe to składniki odżywcze, które nie tylko przyspieszają metabolizm, ale również utrzymują wysoki poziom energii bez uczucia głodu.

Białko sojowe pomaga schudnąć, gdyż soja posiada niski indeks glikemiczny. Nie powoduje więc nadmiernego pobudzania trzustki do wydzielania insuliny, a nadmiar insuliny sprzyja tyciu. Jego skład aminokwasowy zbliżony jest do pełnowartościowego białka produktów zwierzęcych. Dzięki temu produkty sojowe mogą doskonale urozmaicać dietę niskoenergetyczną, nie zubożając jej w białko.

Miód jest bardzo pomocny w diecie odchudzającej pomimo, że w większości składa się z cukrów. Jednak jego podstawowym składnikiem, które stanowią od 60% do 80% masy, są łatwo przyswajalne węglowodany proste (glukoza i fruktoza). Miód powoduje zmiany metaboliczne, które hamują zapotrzebowanie na puste kalorie, jakie przyswajamy pod postacią słodyczy i żywności przetworzonej. Dodatkowo jego enzymy odpowiadają za proces fermentacji, a więc za lepsze trawienie.

Jogurt z kolei powinien być nieodłącznym elementem wszystkich kuracji odchudzających, gdyż jest to źródło wapnia. Niedobór tego pierwiastka w organizmie powoduje złą pracę ośrodka głodu i sytości. Pociąga to za sobą wywoływanie uporczywego apetytu i większe gromadzenie tłuszczu. Spożywanie jogurtu podczas odchudzania jest lepsze niż mleka, gdyż dodane do niego bakterie jogurtowe przetwarzają zawarte w mleku białko i rozkładają cukier mleczny (laktozę). Mleko jogurtowe produkuje się podobnie jak jogurty, jednak bez zagęszczenia, ma więc konsystencję płynną.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany