Kobieta Medycyny 2018 już jest!

kobieta medycynyMiło nam poinformować, że KOBIETĄ MEDYCYNY 2018 została prof. Ewa Lewicka – kardiolog z Gdańska. Zagłosowało na nią 2400 osób! Pozostałe laureatki tegorocznej edycji to: chirurg z WUM dr Monika Bieniasz (1489), pielęgniarka Ewa Stanek (951 głosów), lekarz rodzinny Bożena Janicka (934 głosów), Prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz (917 głosów). www.kliknijwzdrowie.pl był patronem medialnym plebiscytu!

W tym roku redakcja Portali Medycyny nominowała do plebiscytu 35 kandydatek – Kobiety niezwykłe, fascynujące, inspirujące. Ciepłe i empatyczne. Oddane swojej pracy, profesjonalne i niezwykle koleżeńskie.

Prof. Ewa Lewicka Kobieta Medycyny 2018

Ewa LewickaTegoroczna Kobieta Medycyny, prof. Ewa Lewicka kieruje Poradnią Kardioonkologiczną w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku, aktywnie działa na polu dość rzadkich i trudnych zagadnień kardiologii, takich jak tętnicze nadciśnienie płucne, leczenie pacjentów z niewydolnością serca przy pomocy resynchronizującej stymulacji dwukomorowej oraz leczenie chorych z powikłaniami kardiologicznymi terapii przeciwnowotworowej. Jest nieocenionym mentorem wielu młodych lekarzy, inspirując ich i wspomagając zarówno w doskonaleniu umiejętności zawodowych jak i rozwoju naukowym. Współorganizuje wydarzenie propagujące aktywność ruchową wśród pacjentów i ich rodzin „Gdański Marsz Po Zdrowie”. Otrzymała nagrodę Rektora Akademii Medycznej w Gdańsku “za poświęcenie w opiece nad osobą niepełnosprawną w trakcie zdobywania szczytu Europy Elbrus”. Ma też rozległe zainteresowania pozazawodowe śpiewa w chórze, podróżuje, z pasją gra w badmintona i jeździ na nartach.

Laureatki plebiscytu

Pozostałe laureatki tegorocznej edycji plebiscytu Kobiety Medycyny to równie wspaniałe, pełne pasji i oddania swojej pracy Kobiety.

Dr Monika Bieniasz – kobieta-chirurg o wielu twarzach. Specjalistka chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i transplantologii klinicznej. Świetna pedagog, której pasja zaraża młodych adeptów sztuki lekarskiej. Dobrze przygotowana, niesztampowa, otwarta na pytania i dyskusje, służy pomocą i doświadczeniem. Wciąż się rozwija i zaskakuje: w 2014 roku ukończyła Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej, a w nielicznych, wolnych chwilach prowadzi konto na instagramie pod pseudonimem „Meredith_Grey_po_polsku”, gdzie propaguje zdrowe życie.

Ewa Stanek pielęgniarka zaangażowana w pracę na rzecz pacjentów, ale także na rzecz środowiska pielęgniarskiego. Osoba nieprzeciętna, wzorowo wykonująca swoje obowiązki, profesjonalna w tym co robi , wciąż podnosi swój zawodowy i naukowy poziom, kształtuje postawy etyczne i standardy we współczesnej pracy pielęgniarek. Niezwykle dbająca o rozwój więzi koleżeńskich, sympatię i życzliwość w stosunku do współpracowników.

Bożena Janicka Specjalista pediatrii i medycyny rodzinnej, całe swoje życie poświęciła medycynie rodzinnej. Nazywana przez niektórych żelazną damą podstawowej opieki zdrowotnej, gdyż nieustannie walczy o podniesienie rangi POZ i wzmocnienie w niej pozycji specjalistów medycyny rodzinnej Od 2011 roku stoi na czele Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia, skupiającego około 3 tysięcy lekarzy i ponad 500 przychodni w Wielkopolsce.

Anna Rulkiewicz wysokiej klasy menedżer zarządzająca największą siecią medyczną w Polsce, pod opieką której jest 1 900 000 pacjentów, 200 centrów medycznych, 7 szpitali, 33 placówki diagnostyczne i ok. 2650 poradni partnerskich. Firma zatrudnia 14 500 osób. W biznesie – skuteczna i odważna. U swoich pracowników ceni pracowitość, szczerość i wierność zasadom. Jej misją i życiowym wyzwaniem jest zmiana rynku usług medycznych w Polsce na taki, który pomoże nam żyć dłużej, zdrowiej i szczęśliwiej.

Ale nie tylko tych pięć kobiet tegorocznego plebiscytu jest wyjątkowych. Takie są wszystkie nominowane, dlatego jak co roku chcemy spotkać się z nimi wszystkimi, aby poznać je osobiście i uhonorować podczas uroczystej gali.

Plebiscyt Kobiety Medycyny redakcja Portali Medycznych organizuje od 2013 roku angażując szerokie grono internautów. Jego celem jest decenienie Kobiet, które swoją postawą, codzienną pracą, zaangażowaniem i pasją zmieniają obraz polskiej medycyny i systemu ochrony zdrowia.

Plebiscyt – współpraca

W tym roku do współpracy udało nam się pozyskać wiele wspaniałych organizacji: Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników, Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, Naczelną Izbę Pielęgniarek i Położnych, Federację Stowarzyszeń „Amazonki”, Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM, Europejską Unię Kobiet, Federację Suplementów, Fundację Kobiecą eFka.

Patronatu medialnego użyczyły nam: tygodnik WPROST, Wirtualna Polska ABC Zdrowie, portal „Kliknij w zdrowie”, Magazyn Pielęgniarki i Położnej.

Sponsorem tegorocznej gali jest firma Oceanic, producent kosmetyków AA.

Partnerem Plebiscytu, podobnie jak w roku ubiegłym jest Fundacja „Porozumienie bez barier“ oraz firma Promedica24.

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany