Kliknij w Zdrowie patronem programu „Wygraj z migreną”

walka-z-migrena

Rusza pierwsza edycja programu społeczno-edukacyjnego „Wygraj z migreną”. W dniach 14-18 listopada będą dostępne konsultacje i testowanie nowej metody leczenia migrenowych bólów głowy.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że na migrenę cierpi 11% dorosłej populacji, czyli aż 324 miliony osób. W Polsce problem ten może dotyczyć nawet ok. 4,2 mln osób. Wiele z nich, bo ok 800 tys., choruje na migrenę przewlekłą, w której ból głowy występuje co najmniej 15 dni w miesiącu, a większość tych bóli to migrena! Ze względu na powszechność występowania oraz skutki ekonomiczne, choroba stanowi poważny problem społeczny. O najnowszych badaniach naukowych i metodach walki z migreną pragniemy rozmawiać w ramach pierwszej edycji Programu Społeczno-Edukacyjnego „Wygraj z migreną”. W jego ramach, w dniach 14-18 listopada będą dostępne konsultacje oraz testowanie najnowszej metody leczenia i prewencji bólów migrenowych.

Program Społeczno-Edukacyjny „Wygraj z migreną” ma na celu przybliżenie opinii społecznej skali problemu migreny oraz zwiększenie społecznego zrozumienia dla borykających się z tą chorobą milionów Polaków. Jego celem jest uświadomienie osób cierpiących na przewlekłe bóle głowy, jak ważna jest diagnostyka, bo to właśnie od niej rozpoczyna się skuteczne leczenie.

Wreszcie, w ramach programu organizatorzy pragną zwiększyć szansę chorych na migrenę na normalne życie, edukując, jak skutecznie zwalczać ból i zapobiegać kolejnym atakom choroby.

Program rozpoczyna się Tygodniem „Wygraj z migreną” w dniach 14–18 listopada 2016. W tych dniach, w wybranych klinikach Centrum Medycznego POLMED w Warszawie, będą dostępne konsultacje połączone z testowaniem urządzenia Cefaly – nowej, niefarmakologicznej metody leczenia i prewencji migreny, której skuteczność potwierdziły liczne badania kliniczne.

„W ramach Programu „Wygraj z migreną” pragniemy poinformować o najnowszych wynikach badań naukowych na świecie oraz nowych metodach leczenia migreny, w tym również polegających na neurostymulacji. To nadzieja dla osób, u których farmakoterapia okazała się być nieskuteczna lub z różnych powodów nie mogą jej stosować. Pragniemy, aby dyskusja na ten temat zatoczyła szersze kręgi, by wiedza ta dotarła zarówno do pacjentów, jak i lekarzy.” – powiedział Adam Górka, przedstawiciel Cefaly w Polsce.

Migrena – skala problemu

Świadomość społeczna na temat migreny jest w Polsce wciąż niewielka. Wiele aspektów powiązanych z migreną, takich jak ogromna skala jej występowania, ekonomiczne skutki, istnienie nowych, skutecznych i przebadanych niefarmakologicznych metod jej leczenia, czy ograniczony dostęp do diagnostyki, wartych jest, aby zaistniały w debacie publicznej. Intencją Programu jest zainicjowanie szerszej dyskusji, tak, byśmy zyskali szansę wypracowania skutecznych rozwiązań na zmniejszenie skali tego zjawiska w Polsce. Szczególną uwagę chcemy zwrócić na:

• Dużą skalę częstotliwości występowania bólów migrenowych (szacuje się, że 1 na 4 osoby w Polsce może cierpieć na migrenę, ¾ osób cierpiących na migrenę to kobiety – migrena dotyka je częściej niż mężczyzn),

• Niewielką liczbę specjalistycznych ośrodków zajmujących się leczeniem migreny (przykładowo, na szacunkowo 800 tys. Polaków cierpiących na migrenę przewlekłą przypada zaledwie 5-6 ośrodków zajmujących się leczeniem tej przypadłości – ten przykład pokazuje, jak wiele jeszcze w Polsce należy zrobić w obszarze diagnostyki migreny),

• Koszty społeczne i ekonomiczne choroby – absencje lub nieefektywność w pracy i szkole, zagrożenie bezrobociem, koszty zwolnień lekarskich (dla przykładu, w 2013 roku, w reprezentatywnym polskim, 400-tys. mieście, w ciągu 10 dni wypisano 7 370 zwolnień lekarskich z powodu migreny i ponad 8 tys. z powodu bólu głowy. Koszt zwolnień lekarskich na samą migrenę oszacowano na ponad 930 tys. PLN – te koszty ponosi ZUS, pracodawcy, podatnicy; skuteczne leczenie migreny pozwoli zaoszczędzić znaczne sumy pieniędzy),

• Przybliżenie naukowych osiągnięć w dziedzinie zwalczania bólów migrenowych (w szczególności innowacyjnej metody neurostymulacji, która pozwala zredukować również liczbę zażywanych leków przeciwbólowych o 75%),

• Postrzeganie migreny jako „zwykłego, lekkiego, przejściowego bólu głowy” – naszą intencją jest zwiększenie zrozumienia społecznego dla osób cierpiących na migrenę, która jest przewlekłą chorobą, znacznie obniżającą ich komfort życia.

Jak wygrać z migreną?

Częste uciążliwe bóle głowy, migrena i stres z tym związany potrafią skutecznie zaburzyć nasze normalne, codzienne funkcjonowanie. Atak migreny może trwać nawet 72 godziny bez przerwy i powtarzać się kilka razy w miesiącu. To bardzo uciążliwe schorzenie, które dotyka milionów ludzi na całym świecie. Obecnie jednak pacjenci cierpiący na uporczywe migrenowe bóle głowy mają alternatywę – urządzenie CEFALY, które skutecznie może zastąpić leki bądź zdecydowanie zmniejszyć ich zażywanie.

Metoda stymulacji gałęzi czołowych nerwu trójdzielnego za pomocą Urządzenia CEFALY jest bardzo bezpieczną metodą zapobiegania i leczenia migreny, ponieważ praktycznie nie daje żadnych efektów ubocznych. Pozwala ono zapobiegać atakom migreny, niwelować pojawiające się bóle, a nawet działa antystresowo. Można ją stosować w każdych warunkach.

CEFALY zostało zaaprobowane przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA), jest rekomendowane przez brytyjski Narodowy Instytut Zdrowia i Oceny Technologii Medycznych (NICE –National Institute for Health and Care Excellence) oraz uzyskało rekomendację Polskiego Towarzystwa Bólów Głowy.

O Programie

Organizatorem Programu „Wygraj z migreną” jest dystrybutor CEFALY, zaawansowanego technologicznie urządzenia służącego do leczenia i profilaktyki migreny metodą neurostymulacji. Partnerem merytorycznym jest Polskie Towarzystwo Bólów Głowy. Natomiast partnerem medycznym Programu jest Centrum Medyczne POLMED.

Bliższe informacje są dostępne na stronie: www.wygrajzmigrena.pl

W ramach „Tygodnia Walki z Migreną” w wybranych klinikach Centrum Medycznego POLMED, w dniach 14-18 listopada 2016 odbędą się konsultacje uciążliwych bólów głowy:

Centrum Medyczne POLMED
ul. Grzybowska 61 (Platinum Towers Wieża A), Warszawa

Centrum Medyczne POLMED
ul. Wołoska 16 (Mokotów Box), Warszawa

UWAGA!!!

Dla wszystkich chętnych mamy 15 darmowych konsultacji. Odbywają się one od godziny 15 do godziny 20. Chętni proszeni są o zgłoszenia na mail: kontakt@kliknijwzdrowie.pl z adnotacją: Jaki dzień, miejsce i godzinę preferują, lub prosimy o wiadomość na naszym Fanpage (wtedy prosimy również o podanie maila na który wyślemy specjalne zaprosznie). Kto pierwszy ten lepszy. Do tych którzy się pierwsi zgłoszą wyślemy mailem specjalne zaproszenie. Na zgłoszenia czekamy do niedzieli czyli 13.11.2016 do godziny 20.00!!!

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany