Kawa pomoże w odchudzaniu

kawaKawa zawiera kofeinę, która jest najczęściej spożywaną substancją psychoaktywną na świecie. Jest to też jedna z nielicznych substancji, która znana jest z mobilizacji tłuszczów z tkanki tłuszczowej i zwiększenia metabolizmu. W rzeczywistości, kawa zawiera wiele substancji biologicznie czynnych, które mogą mieć wpływ na odchudzanie.

Kawa – super składniki

– Kofeina – pobudza ośrodkowy układ nerwowy.
– Teobromina i teofilina – substancje podobne do kofeiny, które mogą mieć działanie pobudzające.
– Kwas chlorogenowy – jeden biologicznie aktywny związek w kawie, który może spowolnić wchłanianie węglowodanów.

właściwości kawy

Najważniejszym z nich jest kofeina, który jest bardzo silna i dokładnie zbadana. Blokuje ona w mózgu neuroprzekaźniki zwane adenozynami. Blokując je kofeina zwiększa uwalnianie dopaminy i noradrenaliny. Pobudza system nerwowy, który wysyła sygnały bezpośrednio do komórek tłuszczowych, aby uległy spalaniu.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Ile możesz wypić kawy

Kawę się parzy czy rozpuszcza?

Kawa pobudza przemianę materii

Kawa może również zwiększyć tempo przemiany materii. Jak wykazały badania o 3-11%. Niestety, efekt jest mniej wyraźny u osób otyłych. W jednym z badań, wzrost spalania tłuszczu u szczupłych ludzi jest wysoki bo aż 29%, podczas gdy u osób otyłych wzrósł o około 10%. Efekt ten zmniejszenia się wraz z wiekiem i jest bardziej wyraźny u młodszych osób. Badania wykazały też, że kofeina może poprawić wydajność ćwiczeń średnio o 11-12%.

ziarna kawy

Kawa i utrata masy ciała w dłuższej perspektywie

Ludzie stają się niestety odporni na działanie kofeiny. W krótkim okresie, kofeina może zwiększyć tempo przemiany materii i zwiększyć spalanie tłuszczu, ale po jakimś czasie przestaje ona w ten sposób działać. Ale nawet jeśli kawa nie sprawi, że przyspieszy się spalanie tłuszczu, to jest możliwe, że zmniejszy apetyt i wtedy będziemy mniej jeść.

Rada: jeśli jesteś zainteresowany przede wszystkim tym, aby kawa pomogła w utracie tłuszczu, to pij ją przez 2 tygodnie, a przez następne 2 tygodnie zrób sobie przerwę

Ocen: 2
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany