Kąpielowe triki

kąpiel

Kto nie lubi poleżeć w wannie pełnej ciepłej wody? Każdy i nic dziwnego bo kąpiel dla wielu z nas to jedna z najprzyjemniejszych czynności w ciągu dnia. Aby była jeszcze bardziej przyjemna i przy okazji przyniosła nam jak najwięcej korzyści, warto poznać kilka trików.

Z pewnością kąpiel pozwala bardziej odpocząć, wyciszyć się i mocniej zadziałać składnikom aktywnym znajdującym się w kosmetykach do mycia. Czy wiesz, że w zależności od temperatury wody, ma różne działanie? I tak gorąca (36-40°C) wspaniale relaksuje i pomaga usunąć toksyny z organizmu. Dlatego zaleca się ją po wysiłku fizycznym. Ważne, by była krótka – maksymalnie 10 minut. Jeśli jednak w czasie takiej kąpieli masz zawroty głowy lub czujesz się słabo, koniecznie zmniejsz temperaturę wody.

WIĘCEJ: Maślankowa kąpiel dla suchej skóry

Letnie kąpiele (26-35°C) są odpowiednie praktycznie dla wszystkich. Najlepiej korzystać z nich przed snem, gdyż wspaniale przygotowują ciało do odpoczynku i pozytywnie wpływają na dobry sen. Bardziej odważne osoby mogą spróbować zimnych kąpieli (do 25°C) – przypływ energii związany z przyspieszeniem krążenia gwarantowany! Szczególnie o poranku. 🙂

Tajemnica kąpieli:

• Masz problem nadpotliwości? Kąp się z dodatkiem z szałwii – wystarczy wlać do wody szklankę mocnego naparu z tego zioła.

WIĘCEJ: Kąpiel czy suplement diety?

• Wykorzystaj w 100% moc peelingu cukrowego. Na początku kąpieli wykonaj intensywny masaż skóry z użyciem tego kosmetyku. Nie spłukuj go jednak, a zanurz się na kilka minut w ciepłej wodzie. Olejki zapachowe zawarte w peelingu zadziałają aromaterapeutycznie, a po kąpieli będziesz cieszyć się jedwabiście gładką i miękką skórą.

• Jeśli czujesz, że twoja skóra potrzebuje dodatkowego masażu, by na przykład rozprawić się szybciej z uporczywym cellulitem, masuj pod wodą wybrane partie ciała specjalną myjką – efekt będzie podobny, jak przy szorowaniu skóry pod prysznicem, ale bardziej przyjemny.

• Pamiętaj, by po każdym myciu dokładnie osuszyć skórę i natychmiast posmarować ją balsamem – w ten sposób zatrzymasz w skórze wilgoć i unikniesz nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia skóry

Te kosmetyki Ci się przydadzą:

kosmetyki

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany