Jesteś w ciąży? Zadbaj o swoje plecy

ból pleców w ciąży

Ból pleców to częsty problem kobiet oczekujących dziecka. I chociaż najczęściej nie zwiastuje poważnych problemów ze zdrowiem, potrafi dość skutecznie uprzykrzyć życie przyszłej mamy.

Skąd ten ból?

Ciąża zmienia kobietę. Ta ogromna zmiana dotyczy zarówno sfery mentalnej, jak i fizycznej. Wraz z powiększającym się brzuszkiem w ciele przyszłej mamy zachodzi wiele zmian. Wygięcie kręgosłupa w odcinku piersiowym i lędźwiowym powoduje dość nietypowe obciążenie określonych kręgów. Wraz ze zmianą środka ciężkości, zmienia się też postawa przyszłej mamy. Aby kobieta w ciąży mogła utrzymać równowagę, przyjmuje dość typowe obciążające dla kręgosłupa pozycje. Jakie? Wypina brzuch, zginając szyję, odchyla lekko ramiona, napinając mięśnie przykręgosłupowe. I to właśnie to, w połączeniu z innymi rewolucjami  zachodzącymi w ciele przyszłej  mamy, może powodować dolegliwości bólowe.

Jak sobie radzić z bólem?

Zdarza się, że ból jest tak silny, że utrudnia, a czasem nawet uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Co zalecają lekarze i fizjoterapeuci?. Najczęściej polecają aktywność fizyczną oraz należytą dbałość o odpowiednią pozycję ciała w czasie spania i  siedzenia. Lekarze oraz położne rekomendują specjalne poduszki dla przyszłych mam (np. poduszki Bamboo marki Super Mami).

bóle pleców

Zalety poduszek Bamboo dla przyszłych mam

Czym poduszki Bamboo Super Mami wyróżniają się na tle innych? Przede wszystkim bogatą ofertą różnych typów poduszek – występują aż w kilku różnych formach ( m.in. w kształcie litery C, J, I, U czy w kształcie cyfry 7). Poduszki z serii Bamboo zostały zaprojektowane z myślą o rzeczywistych potrzebach kobiet w ciąży. Zapewniają komfort i wygodę wypoczynku: ergonomiczna budowa gwarantuje odciążenie stawu biodrowego, zapewnia właściwe wsparcie pleców, ustawia kark, kręgosłup, biodra i nogi w jednej linii. A to sprzyja wypoczynkowi.
Ale poduszki dla kobiet w ciąży Bamboo to także gwarancja stosowania ekologicznych, bambusowych, antyalergicznych i antybakteryjnych poszewek. A to dodatkowa ochrona, której przyszłe mamy tak bardzo potrzebują. I komfort, którego nie da się porównać z niczym innym.

 

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany