Jesienna chandra – możesz ją zwalczyć

jesienne chandra

Chandra może nas dopaść zawsze. Jesienią szczególnie. To czas, gdy musimy ze zwiększoną uwagą dbać nie tylko o nasze zdrowie, ale i o dobre samopoczucie.

Skutecznym remedium na pochmurną pogodę i równie posępny nastrój jest zmiana codziennych nawyków na takie, które wzmocnią nasz organizm oraz szybko poprawią humor. Zbilansowana dieta, picie dużej ilości wody, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz pozytywne nastawienie mogą zdziałać cuda, wypełniając dobrą energią zarówno nasze ciało, jak i umysł.

Jesienna chandra nie lubi uśmiechu

Podstawowym czynnikiem mającym wpływ na nasze samopoczucie jest sposób w jaki postrzegamy codzienność. Im częściej się uśmiechamy, tym radośniejszy wydaje nam się świat, a jednym z najprostszych powodów do zadowolenia są pyszne, a zarazem zdrowe posiłki. Odpowiednio komponując nasze menu możemy w znacznym stopniu przyczynić się do poprawy naszego humoru. I nie chodzi tu jedynie o sam smak potraw, ale o obecność w nich takich elementów, jak witaminy z grupy B, czy magnez, które dodadzą nam energii oraz wzmocnią układ nerwowy – mówi dietetyk Iwona Gryszkin z Kliniki Diety Gryszkin. Ponadto niezwykle ważne jest spożywanie produktów będących źródłem węglowodanów złożonych. Sięgając często po produkty pełnoziarniste oraz świeże warzywa sprawimy, że nasz mózg, dzięki stałemu dostarczaniu obecnej w nich glukozy, będzie wytwarzał właściwą ilość serotoniny – hormonu szczęścia – dodaje ekspert. Choć oczywiste jest, że to właśnie mózg decyduje o naszym nastroju, nie możemy ograniczać się jedynie do zmiany samej diety.

WIĘCEJ: Jesień – test dla odporności organizmu

Ważna aktywność fizyczna i nawadnianie
Niezwykle ważne jest również optymalne dotlenienie komórek, co zapewni nam regularna aktywność fizyczna. Nie znaczy to wcale, że musimy decydować się na intensywne treningi, gdyż dużo energii dostarczy nam zarówno półgodzinny, żwawy spacer na świeżym powietrzu, jak i godzinna sesja relaksujących zajęć z jogi. Jest jeszcze jeden aspekt zdrowego trybu życia, którego nie można pominąć – woda, którą należy uzupełniać. Odpowiada ona za większość czynności życiowych człowieka oraz transport substancji odżywczych w organizmie. W związku z czym jeśli nie wprowadzimy na stałe wody do naszego menu, nawet najzdrowsza dieta i regularny wysiłek fizyczny nie przyniosą spodziewanych efektów – radzi dietetyk Iwona Gryszkin. Aby nie zaburzyć naturalnej równowagi organizmu najlepiej sięgać po wodę o niskim poziomie mineralizacji oraz niedużej zawartości sodu. Wymogi te spełnia krystalicznie czysta woda źródlana, która w łagodny sposób zadba o gospodarkę wodno-elektrolitową naszego organizmu.

Zaledwie kilka niedużych i prostych zmian sprawi, że skutecznie wzmocnimy zdrowie oraz wpłyniemy na poprawę samopoczucia, dzięki czemu nawet najbardziej deszczowa, wietrzna i chłodna jesień nie będzie w stanie negatywnie wpłynąć na nasz radosny nastrój.

Źródło: Woda Mama i ja

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany