Jakie działanie wykazują naturalne olejki do twarzy

naturalne olejki do twarzyNaturalne olejki, olejki nawilżające do twarzy, olejki do cery trądzikowej, olejki do oczyszczania twarzy – te i wiele innych zapytań krąży w Internecie o olejach do twarzy. Miłośniczki naturalnych olejów przyznają, że ta technika pielęgnacji twarzy jest łatwa, tania i skuteczna. Czy na pewno? Zapewne głos w tym momencie zabiorą przeciwniczki olejów zniesmaczone wysypem zaskórników. Kto ma rację? Przeczytaj!

Pokochać lub znienawidzić

Istotnie: oleje do twarzy można gorąco kochać lub szczerze nienawidzić. Bardzo ważne jest, aby używać odpowiednich olejów do konkretnych problemów skórnych. A co jeszcze ważniejsze, aby oleje do twarzy były naturalne. W buteleczce z naturalnym olejem nie powinno znaleźć się nic, poza nim samym. W drogeryjnych olejkach często można znaleźć silikony, parabeny, barwniki, parafinę, sztuczne substancje zapachowe… Nie daj się nabrać! Bezpiecznych olejków szukaj w sklepie z naturalnymi olejkami do twarzy.

Fakty o naturalnych olejkach do twarzy, których nie znałaś

1. Po pierwsze: olej to nie olejek

„Olej i olejek to dwa, zupełnie różne produkty. Nazwa olej zarezerwowana jest dla olejów roślinnych, a olejek dla olejków eterycznych” – czytamy na https://triny.pl/202-olejki-i-masla-do-twarzy. W mieszankach olejków roślinnych mogą znaleźć się dodatkowe składniki: kilka olejów roślinnych, olejki eteryczne, wyciągi z ziół, witaminy… W zależności od potrzeb skóry, wybierz właściwy kosmetyk do pielęgnacji twarzy – koniecznie z naturalnym składem!

olejek odmładzający2. Olej nie nawilża skóry

Podumajmy chwilę nad olejkami nawilżającymi do twarzy. Nawilżanie olejkiem jest jak siedzenie pod dachem, gdy pada deszcz i oczekiwanie, że się zmoknie. Produkt faktycznie nawilżający skórę to krem. Dlaczego? Zawiera co najmniej trzy główne substancje: humektanty („wciągają” wodę do wewnątrz komórek), emolienty (zmiękczają skórę) i proteiny (odbudowują). O ile oleje mogą działać jako środek okluzyjny i zmiękczający, nigdy samodzielnie nie będą działały jako humektant. Dlatego, aby olejek dał efekt nawilżenia twarzy, należy go połączyć z kremem, kwasem hialuronowym, gliceryną lub żelem aloesowym.

3. Olejki tylko jako zakończenie rytuału pielęgnacyjnego

Olejek to ostatni etap rutyny pielęgnacyjnej. Jeśli najpierw nałożysz olej, żaden inny krem nawilżający nie będzie w stanie w pełni przeniknąć przez barierę olejową – to jak nakładanie kremu na mokry kombinezon. Zatem najpierw dobry krem nawilżający, a potem naturalny olejek (albo oba razem, jako wzmocnienie działania kremu). Nigdy nie odwrotnie. Olejki najlepiej stosować na noc, po dokładnym demakijażu twarzy. Zastosowanie naturalnego olejku na dzień może sprawić, że nałożony nań makijaż po prostu się rozpłynie.

4. Oleje świetnie usuwają makijaż i oczyszczają skórę

Oczyszczanie skóry olejem to nie tylko temat, który jest modny – to naprawdę klucz do czystej, zrównoważonej i zdrowej skóry. Naturalny oczyszczający olejek skutecznie rozpuszcza makijaż i łój skórny oraz wszelkie zanieczyszczenia. Jednocześnie zapewnia niezbędne natłuszczenie naskórka, co chroni go przed nadmiernym wydzielaniem sebum.

olej rycynowyOlej rycynowy – doskonały do oczyszczania skóry.

5. Tłusty olej na tłustą cerę?

Tak! Ale od początku… Nadmierne oczyszczanie (zwłaszcza za pomocą konwencjonalnych środków czyszczących) może w rzeczywistości spowodować osłabienie bariery ochronnej skóry. Efektem jest sucha, odwodniona i uszkodzona skóra. Wszystkie drażniące substancje pozbawiają skórę naturalnego (i bardzo korzystnego!) sebum. A skóra ciągle pozbawiana sebum, produkuje go jeszcze więcej. Efekt? Nadmiar tłuszczu i jeszcze więcej trądziku! Więc w kwestii oczyszczania, mniej znaczy więcej. Oczyszczanie raz dziennie przed snem wystarczy do osiągnięcia zdrowej, zrównoważonej skóry, a jeżeli chcesz się czuć świeżo zaraz po przebudzeniu, użyj zwykłej ciepłej wody lub delikatnych mgiełek oczyszczających. Po prostu.

Ocen: 2
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany