Jak zrzucić ostatnie 3 kilogramy?

prawidłowe odchudzanie

Jeśli kiedykolwiek byłaś na diecie i próbowałaś schudnąć, wiesz o syndromie “ostatnich 3 kilogramów”. To tylko 3 kilogramy i wydaje się, że są łatwą przeszkodą do pokonania, ale często tylko się tak wydają.

Dla niektórych, utrata masy ciała może być łatwa na początku. Kilka prostych zmian w diecie i trochę ćwiczeń, a kilogramy spadają. W miarę upływu czasu, jednak coraz trudniej utrzymać tempo i szybkość utraty wagi. Można powiedzieć, że “walka” staje się coraz trudniejsza.

WIĘCEJ: Odchudzasz się? To miej zawsze w lodówce!

Jak więc zrzucić te ostatnie kilogramy? Zobaczcie poniżej:

Skąd pochodzi ostateczna liczba kilogramów, które musisz zrzucić?

zdrowe odchudzanie

Warto odpowiedzieć sobie na to pytanie. Czy sama sobie to ustaliłaś? A może koleżanka tak ci podpowiedziała? A może to tyle, aby ważyć tyle jak byłaś w liceum? Chyba, że “liczba ta” jest dokładnie obliczona przez dietetyka? Tak czy inaczej, możliwe, że twoje ciało jest już w najniższej wadze. Kobiece ciało zmienia się z wiekiem. Styl życia, ciąża, hormony, choroby to wszystko wpływa na organizm. I cel, który sobie wyznaczyłaś może być w związku z tym nieosiągalny.

Ostatnie 3 kilogramy może już dawno straciłaś. To może być więc koniec odchudzania dla ciebie. Bez odpowiedniego poradnictwa i pomocy wykwalifikowanego specjalisty, nigdy się tego nie dowiesz. I możesz sobie wtedy zrobić więcej szkody.
WIĘCEJ: dieta odchudza

Jeśli o utracie ostatnich 3 kilogramów myślisz zaraz po przebudzeniu i kiedy idziesz spać, to jest prawdopodobne, że całe te odchudzanie wymknęło ci się spod kontroli. Spróbuj wyluzować, dać sobie trochę oddechu. Takie napięcie z pewnością ci nie pomoże.

WIĘCEJ: Odchudzanie latem – nie szukaj wymówek!

Co znajduje się w lodówce i szafkach?

zdrowe odżywianie

Powiem po prostu: wystrzegaj się przetworzonej żywności jak diabła. Jeśli chcesz być zdrowsza, mieć świecącą skórę i zdrowe włosy, nie tykaj przetworzonej żywności. Przetworzone produkty spożywcze zawierają różnego rodzaju składniki, które nie są prawdziwe i nie robią niczego dobrego dla twojego ciała.

Co uznaje się za przetworzone jedzenie? Pomyśl np. o  krakersach. Zadaj sobie pytanie: można znaleźć to jedzenie w przyrodzie? Rośnie w ziemi, na drzewie lub można znaleźć go w morzu? Jeśli odpowiedź brzmi nie, (a krakersy zdecydowanie NIE!), to znaczy, że jest przetworzona. Im bardziej przetworzona, tym gorzej dla ciebie.

Sprawdź swoją lodówkę i szafki. Czy masz chipsy, krakersy, płatki, makaron, pieczywo, wszystko z barwnikami lub sztucznymi aromatami? Czy Twoja lodówka jest pełna gazowanych napojów, wędliny, gotowych posiłków, czy coś ze słowami “o niskiej zawartości tłuszczu?” Jeśli tak, pozbądź się tego wszystkiego. To nie pomaga wyzdrowieć.

Jak ćwiczysz?
Ciało jest bardzo inteligentne i po zaledwie kilku tygodniach takich samych ćwiczeń, znajduje sposób aby wykorzystywać możliwie najmniejszą ilość energii.
Zmień więc swój trening. Dodaj trening siłowy, jeśli wcześniej go nie było. Spróbuj dłuższych interwałów w ćwiczeniach. Wprowadź jakieś zmiany w treningu. Muszą być prawdziwym wyzwaniem, aby twoje ciało wykorzystywało całą energię.

źródło: www.prevention.com

Ocen: 2
2 komentarze
  1. podczas odchudzania najważniejsze jest utrzymywanie aktywnego trybu zycia, warto zapisac sie na silwonie, mi w odchudzaniu pomogla kolezanka, razem chodzilysmy na aerobik, dodatwkowo przyjmowalam naturalny suplement b eslim 3

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany