Jak zaprzyjaźnić się z eks?

rozstanie

Zastanawiasz się, czy w ogóle jest to możliwe? Przecież dopiero się z nim rozstałaś.

Może warto jednak podtrzymać z nim kontakt. Jest to szczególnie ważne, gdy masz z nim dziecko. Jeśli będziesz postępowała w odpowiedni sposób, twoje kontakty z eks mogą być może nie przyjacielskie, ale naturalne. Nie ma potrzeby, aby robić sobie z niego wroga.

1. Naucz się mówić żegnaj
Nie ważne ile lat razem spędziliście, teraz jest moment, aby ostatecznie to przerwać. Nie ma sensu przeciągać tego w nieskończoność, bo będzie to proces bolesny dla was oboje. Żadne z was nie będzie w stanie dalej żyć własnym życiem, jeśli nie zrozumiecie, jak ważne jest, aby sytuacja była jasna między wami. Koniec to koniec.

2. Bądź uprzejma, ale oficjalna
Po prostu spróbuj myśleć o tym tak, jakbyś zachowywała się w pracy. Spotykasz tam wiele różnych osób, a wśród nich dość nieprzyjemne i irytujące. Co zwykle robisz w takim przypadku? Jesteś uprzejma ale oficjalna. Tak możesz zachowywać się w kontaktach ze swoim eks. W rozmowach z nim od razu przechodź do rzeczy.

3. Uspokój się
Bycie uprzejmym jest bardzo pozytywną rzeczą, która pomoże Ci w dalszym kontakcie ze swoim eks. Najpierw uspokój się przed rozmową. Nie zapomnij, aby rozmawiać krótko.  Kontroluj sytuację i nie pozwól, aby dyskusja zamieniła się w niekończące się argumenty. Bardzo ważne jest jak się czujesz. Twoje negatywne emocje i myśli (jeśli w ogóle są) muszą być dla niego niewidoczne.

4. Spotykaj się tylko w miejscu publicznym
Miejsca publiczne są znacznie lepszym rozwiązaniem niż twoje mieszkanie, jeśli coś masz do omówienia ze swoim eks. Wyjaśnienie jest bardzo proste. Zachowujemy się w inny sposób, gdy są wokół nas obcy ludzie. Nie chcemy wypaść głupio w ich oczach i postępujemy w bardziej cywilizacyjny sposób.

5. Nie walcz
Jeśli twój eks jest agresywną osobą lub po prostu lubi kłótnie, jedyne co można zrobić, aby wydostać się z tego piekła, jest odejść i zostawić go. Szanuj siebie i nie poniżaj się. Nie marnuj swojego cennego czasu na kogoś, na kogo nie ma miejsca w twoim życiu. To może być trudne na początku, ale zdaj sobie sprawę, że robisz to dla siebie, zanim będzie za późno. Twoim zadaniem jest pozbyć się swojego eks, aby zacząć szczęśliwsze życie. Nie pozwól mu zrujnować swoich planów.

6. Znajdź mediatora
Jeśli nie chcesz wiązać swojej rodziny i znajomych aby pomogli ci w relacjach ze swoim eks, zawsze możesz skorzystać z prawnika. Są jednak tego wady. Po pierwsze, usługa zawsze będzie kosztować. Następnie trzeba będzie poświęcić więcej czasu na to wszystko. Jedynym plusem jest to, że nigdy nie będzie musiała stanąć  z nim sam na sam.

źródło: www.wmnlife.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany