Po co i jak uzupełnić maź stawową?

maź stawowąCzęść z nas jest właścicielem auta, większość z nas jest kierowcą i prowadzi pojazd mechaniczny. Od czasu do czasu sprawdzamy poziom oleju w silnikach naszych milusińskich. Tym bardziej leniwym z nas, niski poziom oleju sygnalizuje kontrolka na desce rozdzielczej. Dalszą czynnością zabezpieczającą silnik przed zatarciem jest uzupełnianie oleju do odpowiedniego poziomu. Jeżeli chodzi o naszą maź stawową to nie tak łatwo sprawdzić jej ilość.

Wprawdzie badania naukowe potwierdzają, że z wiekiem, produkcja mazi stawowej przez nasz organizm maleje. U osób w wieku dwudziestu lat wszystko funkcjonuje idealnie, organizm czterdziestolatka produkuje tylko 50% potrzebnej mazi stawowej, u sześćdziesięciolatka to już tylko 10%. Ale czy to wiemy i coś z tym robimy? Dopóki stawy nam nie doskwierają nie myślimy o nich. Silnik samochodu z małą ilością oleju silnikowego nie tak od razu się zatrze ale znacznie zniża się jego żywotność.

Dlaczego bolą stawy?

Dlaczego większość z nas w bardziej dojrzałym wieku zaczyna skarżyć się na stawy? Główną przyczynom choroby zwyrodnienia stawów jest niedostateczna ilość mazi stawowej, która zabezpiecza chrząstkę przed uderzeniami, otarciami. Jest swojego rodzaju amortyzatorem dla chrząstki stawowej. Choroba ta charakteryzuje się postępującymi zmianami destrukcyjnymi chrząstki stawowej.

Najczęstszymi objawami są bóle stawów oraz ograniczenia ruchów, które utrudniają i ograniczają codzienne funkcjonowanie

Choroba ta występuje u ludzi w różnym wieku, najczęściej jednak dotyczy osób po 50 roku życia. Występuje  u kobiet  i u mężczyzn. Choroba dotyczy różnych stawów, choć najczęściej są to stawy biodrowe, kolanowe oraz stawy kręgosłupa. Uszkodzenie chrząstki następuje także na skutek urazów mechanicznych, nadmiernych obciążeń spowodowanych np. nadwagą lub otyłością, przebytych procesów zapalnych.

Przy pierwszych bólach chwytamy za produkty, które często w swoim składzie mają środki przeciwbólowe. Produkty te niestety nie działają na przyczynę, ale łagodzą ból. Pomimo, że wydaje się nam, że rozwiązuje to nasz problem, nie wpływa to lub słabo wpływa na uzupełnienie brakującej mazi stawowej. To tak jakby zamiast uzupełnienia oleju w silniku, wyłączyć świecącą kontrolkę poziomu oleju.

Maź stawową możesz uzupełnić

Dodatkowy efekt i przyśpieszenie procesu uzupełniania mazi stawowej i poprawy sprawności aparatu ruchu można uzyskać przez równoległe stosowanie rehabilitacji i suplementacji poprzez podawanie preparatów posiadających w swoim składzie naturalne substancje występujące w stawach, tzn. kwas hialuronowy i siarczan chondroityny.

zdrowe stawyDo takich produktów należy preparat produkowany przez niemieckie laboratorium Gramme-Revit a dostępny w Europie pod nazwa Hyalutidin HC Aktiv. Jest to odżywiający stawy płyn do picia zawierający Hyaluron-Chondroityn-Komplex czyli połączenie cząsteczek kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny. Preparat jest tak skonstruowany, że poprzez układ trawienny, krwioobieg, cząsteczki kompleksu dostają się do stawów posiadających torebkę stawową. Odpowiednia ilość kwasu hialuronowego w stawach aktywuje chondrocyty do własnej produkcji mazi stawowej. Tzn. że uzupełniamy ilość tych składników do potrzebnego poziomu resztę robi już nasz organizm.

Miesięczny cykl przyjmowania preparatu zapewnia odpowiednią suplementacje i dostarcza składników stanowiących budulec stawów.

Ocen: 4
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany