Jak spać w ciąży, aby było bezpiecznie

jak spac w ciazyJak spać w ciąży jeśli brzuch coraz bardziej przeszkadza. Jak ułożyć się do snu aby było bezpiecznie i dla kobiety i dla maluszka? Spanie w ciąży wcale nie jest takie łatwe. Gorzej się oddycha, pojawia się zgaga i ból pleców. Jest jednak pozycja, która jest dla ciebie i dziecka bezpieczna. I super poduszka, utuli cię do snu.

Jak spać w ciąży i jakiej pozycji unikać

Unikaj spania na plecach: może to powodować bóle pleców, problemy z oddychaniem, układem pokarmowym, hemoroidami, niskim ciśnieniem krwi i powodować zmniejszenie krążenia również i u dziecka. Dlaczego, bo twój brzuch spoczywa na jelitach i dużych naczyniach krwionośnych (aorta i żyła główna).

Unikaj spania na brzuchu: kiedy jesteś w zaawansowanej ciąży, twój brzuch ulega fizycznym zmianom i utrudnia ci leżenie na nim. Uciska też dziecko. Jak więc spać w ciąży? Na pewno nie na brzuchu.

Jak spać w ciąży i jakie pozycje są najlepsze

Najlepszą pozycją podczas snu w czasie ciąży jest spanie na lewym boku. Po prawej stronie bowiem znajduje się wątroba, jeden z najważniejszych organów. Nie może być uciskana gdyż musi mieć odpowiednie ciśnienie. Jest ono potrzebne aby pracowała ona wydolnie, szczególnie gdy musi radzić sobie z zwiększającą się masą ciała przyszłej mamy.

Spanie po lewej stronie ma tez inny plus. W tej sposób nie naciskamy na żyłę główna, która jest dużą żyłą przenosząca krew z całego ciała. Polepszymy w ten sposób krążenie krwi a co za tym idzie zmniejsza się obrzęki kończyn szczególnie dolnych. Już teraz wiesz jak spać w ciąży.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Bezsenność w ciąży: problem z którym trzeba sobie poradzić

Dekalog dla kobiet w ciąży

Jak spać w ciąży – zainwestuj w ciążową poduszkę

poduszka ciazowaMoże stać się najlepszym przyjacielem kobiety w ciąży. Pod warunkiem że zostanie zrobiona z naturalnych i przyjemnych w dotyku materiałów. Muszą one być bezpieczne dla skóry mamy i dzidziusia. Nie mogą powodować alergii. Poduszka taka musi być lekka, nie za twarda i nie za miękka. Ważne jest więc jej wypełnienie.

poduszka handmadeJak spać w ciąży z taką poduszką? Trzeba ją umieścić miedzy kolanami a następnie podeprzeć brzuch. W ten sposób zapobiegniesz bólom pleców i bioder.

poduszka do spaniaWarto zainwestować w dużą poduszkę (140×50 cm), która zapewni ci wsparcie całego ciała – od głowy aż do stóp. Mama może kłaść się na niej lub owijać wokół siebie. Jest doskonałym wsparciem dla brzucha i pleców. Zegnij nogi w kolanach i mieść ją między nogami. Następnie przełóż ją pod brzuchem. Górną część obejmij rękoma i się przytul. Będzie naprawdę wygodnie!!!!

Ocen: 0
4 komentarze
  1. Jest miękka, elastyczna, bardzo ładnie i starannie wykonana. Dałam ją w prezencie znajomym, którym urodziło się właśnie pierwsze dziecko. Najpierw totalne zaskoczenie. A potem zapytali, czy kiedy urodzi im się drugie, dostaną taką samą!

  2. Rewelacja, moja córcia miała coś podobnego i bardzo to sobie chwaliła. Z tym, że to, co tu widzę wygląda jeszcze lepiej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany