Jak schudnąć? Zwiększ siłę woli!

Jak schudnąć? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi. 100 milionów dietetyków zarobiło w 2014 roku ponad 60 mld dolarów na książkach o dietach, lekach, posiłkach i klubach sportowych, gdzie mówiono o taktyce gubienia wagi. Zobacz co możesz zrobić.

Jednak jak dowodzą nowe badania, każdy z nas może nauczyć się stawiać opór przed fast foodami, a nawet regularnie wykonywać ćwiczenia. Trzeba po prostu zmienić sposób myślenia. Nauczyć się wykorzystać swój umysł.

Jak schudnąć: pomóż swojemu mózgowi działać jak dyrektor zarządzający

Sukces każdej firmy, to dobre decyzje. Część mózgu zwana “funkcje wykonawcze” może zrobić to samo dla ciebie. Naukowcy z Brigham Young University niedawno odkryli, że aktywna funkcja wykonawcza mózgu pomaga dokonywać zdrowszych wyborów żywieniowych.

W badaniu, opublikowanym w czasopiśmie Obesity, uczestnicy oglądali zdjęcia żywności, podczas gdy naukowcy dokonywali pomiaru aktywności mózgu w korze przedczołowej, gdzie znajdują się funkcje wykonawcze. Ci, którzy z powodzeniem stracili na wadze kilka kilogramów, mieli najwyższy poziom aktywności podczas przeglądania niezdrowej żywności, w porównaniu do uczestników, którzy mieli nadwagę.

Wnioski: długotrwałe odchudzanie wymaga silnej funkcji wykonawczej, aby dokonywać dobrych wyborów w diecie. Aerobik, sztuki walki, joga są również świetnymi sposobami, aby zwiększyć swoją siłę woli, jak mówią eksperci.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Odchudzanie: 12 sposobów na spalenie tłuszczu

Odchudzanie: zobacz jakie błędy popełniasz

Jak schudnąć: przestań myśleć o sobie, że jesteś gruba

Czy masz obsesję na punkcie swojej wagi i ciągle się ważysz? Okazuje się, że przyrost masy ciała może być samospełniającą się przepowiednią, wynika z najnowszych badań opublikowanych w czasopiśmie Psychological Science. Naukowcy przebadali wzrost, wagę i samoocenę 6523 młodych ludzi w wieku 16 lat i znowu, gdy byli starsi o 28. Młodzież, która mówiła, że ma nadwagę, mimo że jej nie miała, miał 40 procent większe ryzyko stania się otyłą osobą jako dorosły człowiek.

Aby stłumić swoją wewnętrzną krytykę, skoncentruj się na tym co dobre

Zamiast lamentować, że twoje ulubione jeansy są za ciasne, zauważysz np. że masz dzisiaj piękne włosy. Jeśli nie potrafisz dawać sobie komplementów, poproś partnera lub kogoś z rodziny, aby od czasu do czasu powiedział ci coś miłego.

Jak schudnąć: myśl pozytywnie, bądź zdrowszy

Skupiając się na swoich podstawowych przekonaniach, możesz żyć zdrowiej – stwierdzają nowe badanie opublikowane w Proceedings of National Academy of Sciences. Ci, którzy codziennie powtarzali swoje podstawowe wartości (np. “Wierzę w uczciwość”,  “Moja rodzina jest na pierwszym miejscu”), byli bardziej otwarci na wiadomości zdrowotne niż ludzie, którzy koncentrują się na nieistotnych przekonaniach. Naukowcy twierdzą, że ludzie są mniej zagrożeni utratą zdrowia, gdy są w dobrym nastroju.

Powtarzanie zdań: “Jestem silną, zdolną osobą” lub “Osiągnę wszystko, co zamierzam” może pomóc trzymać się nowych nawyków zdrowego stylu życia.

Ocen: 1
3 komentarze
  1. Pozytywne myślenie to klucz do wszystkiego. Tylko że w tym pozytywnym myśleniu musi być też trochę samokrytyki i samooceny:P

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany