Jak regenerować skórę po opalaniu

żel po opalaniuNadmierne opalanie to błąd, bo prowadzi do uszkodzeń skóry, które trudno jest naprawić. Espozycja na słońce jest wskazana. Wprawdzie również niekorzystnie wpływa na skórę, ale szkody powstające w jej wyniku można szybko zneutralizować.

Regeneracja i nawilżanie

Nawet jeżeli opalaliśmy się pół godziny i daleko nam do słonecznych poparzeń, nie lekceważmy działania słońca. Opaleniznę widać od razu po opalaniu i to gołym okiem, szkody wyrządzone przez promieniowanie zobaczymy dużo później. Gdy mając lat 40, będziemy wyglądać na 45. Dlatego, po każdej kąpieli słonecznej, nawet tej trzydziestominutowej, wklepujmy w twarz i ciało nawilżająco-kojące preparaty, które zahamują utratę wody z naskórka i wzmocnią jego stabilność.

Znanym składnikiem wspomagającym skórę po opalaniu jest aloes. To bomba pełna witamin, aminokwasów i enzymów odpowiedzialnych za regenerację podrażnionej skóry. Zawiera lupeol, silny antyoksydant, który przeciwwdziała procesom starzenia się, a także silnie nawilżające glikozydy i acemannan. Gwaratnowane wytchnienie przyniesie skórze YASUMI Aloe Vera Gel. To łagodząco-nawilżający żel z aloesu do każdego rodzaju cery, nawet wrażliwej. Zatrzymuje wodę w naskórku, regeneruje, odbudowuje, koi, działa przeciwzapalnie i wzmacnia barierę ochronną skóry. Zwiększa syntezę kolagenu i elastyny, zatrzymuje procesy degradacji po opalaniu. Można go stosować nawet kilka razy dziennie, aż ugasimy pragnienie skóry. Cena: 49 zł (100 ml)

Innym świetnym preparatem naprawczym będzie YASUMI Calm&Protect Cream do pielęgnacji twarzy i ciała z SPF30. Zawiera aloes i allantoinę oraz witaminę E i olej jojoba. Efektywnie nawilża, koi podrażnienia, działa przeciwzapalnie, a wysoki filtr dodatkowo chroni przed słońcem. Krem jest polecany po intensywnych kąpielach słonecznych, ale też po depilacji, laseroterapii, mikrodermabrazji, zabiegach z kwasami. Cena: 49 zł (100 ml)

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany