Jak pozbyć się tych upartych krostek z tyłu rąk i nóg

krostki na skórze

Krostki na skórze. Masz małe, czerwone lub białe guzki które wyglądają jak szorstkie łaty na ramionach, nogach lub pośladkach? Twoja skóra wygląda jak u gęsi? Chyba już wiesz o czym będzie ten tekst.

Tak, to rogowacenie mieszkowe. Moją je i kobiety i mężczyźni i jest dziedziczone. Jeśli jeden z rodziców je ma, to jest 50 procent szansy, że potomstwo dostanie je w prezencie.

Krostki na skórze: złuszczanie

Mimo, że rogowacenie mieszkowe jest całkowicie nieszkodliwe, to niestety nie wygląda ładnie. Jest jednak szansa, aby zdecydowanie je zmniejszyć. Istnieją dwa rodzaje złuszczania: fizyczne (sól i cukier) i chemiczne (kwas glikolowy, kwas mlekowy). Trzeba poszukać kosmetyku do złuszczania, który jednocześnie będzie nawilżał ciało. Należy go wmasowywać przed prysznicem, a po nim nawilżać skórę. Po  około dwóch tygodniach codziennego stosowania, guzki powinny być bardziej spłaszczone i mniej widoczne, a skóra gładsza.

WIĘCEJ: 5 składników, których powinnaś unikać jeśli masz suchą skórę

Krostki na skórze: Co mówią lekarze?

jak mieć gładką skóre

Sachin Shridharani, chirurg plastyczny z Nowego Jorku, potwierdza, że ta strategia jest odpowiednia, ponieważ obejmuje zarówno złuszczanie fizyczne i chemiczne oraz nawilżanie skóry. Suchość skóry zwiększa bowiem rogowacenie, ponieważ keratyna, która tworzy korek łuszczący, blokuje pęcherzyki włosów.

Shridharani mówi, że trzeba użyć obu opcji (chemicznej i fizycznej), aby zobaczyć wyniki redukujące guzki. Aby utrzymać skórę nawilżoną, zaleca kremowe mycie ciała, czyli ciepła a nie gorąca woda pod prysznicem, a po kąpieli intensywny balsam do ciała.

WIĘCEJ: Ukoić skórę skłonną do alergii

źródło: www.prevention.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany