Jak obrać pomidora w 30 sekund

jak obierać pomidora

Czy wiesz, że możesz obrać pomidory w różny sposób? Jesteś już pewna, że za pomocą obieraczki do ziemniaków – całkowicie niszczysz to warzywo. Jest ona kompletnie bezużyteczna.

Oto, co możesz zrobić, nie używając obieraczki.

Metoda płomienia gazu

jak obierać pomidora

Ta metoda nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności lub określonego naczynia. Wystarczy widelec i płytka gazowa.

Weź pomidora, opłucz i osusz. Nadziej pomidor na widelec, gdzie widoczny jest rdzeń. Włącz płomień na średnią wysokość. Trzymając pomidor 2 cm nad ogniem, powoli go obracaj. Gdy zauważysz, że skóra zaczyna pękać, będziesz wiedziała, że jest gotowy do obrania. Z reguły proces ten trwa około 15-25 sekund. Unikaj trzymania pomidora nad płomieniem zbyt długo, ponieważ będzie się gotować. Przed zdejmowaniem skórki, włóż pomidor do zimnej wody niech się ochłodzi. Wtedy będzie można go dotknąć.

WIĘCEJ: Pora na pomidora” po raz piąty!

Metoda gorącej wody

jak obierać pomidora

Ta metoda jest świetna i pomocna, gdy trzeba obrać dużą ilości pomidorów. Możesz obrać 3-4 pomidory jednocześnie.

Wlej gorącą wodę do garnka lub miski. Dokładnie oczyścić i opłucz warzywa. Ostrym nożem natnij skórkę w literę X w dolnej części (naprzeciwko macierzy). Teraz umieść pomidory w gorącej wodzie i pozostaw je tam przez około minutę. Wyjmij pomidory z gorącej wody i zacznij oddzielanie skóry począwszy od miejsca gdzie było nacięcie w kształcie litery X.

Metoda noża

jak obierać pomidora

Niektórzy mogą znać tę metodę, ale nie jest ona zbyt często używana jak opisane powyżej. Powodem tego jest fakt, że takie obieranie kończy się pozostawieniem miąższu pomidora. Niestety, bez względu na to, jak twój nóż jest ostry i pomimo doskonałych umiejętności gotowania, pozostawienie miąższu jest nieuniknione w tym przypadku. Jednakże metoda ta nie wymaga ogrzewania warzywa.

Dokładnie oczyścić swoje pomidory i osusz. Następnie pokrój je w duże kliny. Teraz za pomocą ostrego noża rozpocznij oddzielanie skóry od miąższu. Trzymaj nóż blisko skóry.

źródło: www.wmnlife.com

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany