Jak dobrać fluid do cery

dobry-fluid

Dobrze dobrany fluid powinien wyrównywać koloryt skóry. Musi być dopasowany do jej tonacji. Zobaczcie co proponuje specjalistka od makijażu. 

Sztuka doboru fluidu

Fluid upiększa – kryje niedoskonałości, zmniejsza widoczność porów, wyrównuje koloryt. Tak się dzieje przy optymalnym jego dopasowaniu do naturalnej tonacji skóry. Jeśli jednak użyjesz fluidu o zbyt jasnym odcieniu, dodającego cerze bladości, makijaż upodobni się do źle zrobionej charakteryzacji. Gdy zanadto przyciemnisz skórę, będzie wyglądać nienaturalnie i zdecydowanie doda Ci lat. Dlatego sztuka naturalnego doboru będzie polegała na zgraniu dwóch tonacji: skóry i fluidu.

Jak osiągnąć efekt idealnego dopasowania?

Podkład ma być „drugą skórą”, więc dobierając jego ton nigdy nie rozsmarowuj go na wierzchniej części dłoni, bo skóra rąk ma zupełnie inną teksturę i kolor. Musisz go przetestować na twarzy.

– Korzystaj z testerów w drogerii, nanieś 2–3 różne odcienie podkładu na skórę kości żuchwy. Ten, który stopi się w tonacją skóry – jest tym idealnym – mówi Ania Orłowska, MAKEUP ARTIST marki LIRENE.

Jak nakładać podkład, by był jak najmniej widoczny – radzi Ania Orłowska, która dobierała odcienie gamy PERFECT TONE, by najlepiej pasowały do typów karnacji Polek:
• Podkład nakładaj na krem nawilżający, odczekując chwilę między aplikacją jednego i drugiego kosmetyku.
• Fluid aplikuj punktowo na policzki, brodę, czoło i nos i zacznij rozprowadzać od środka twarzy ku zewnętrznej jej części.
• Używaj jednorazowych gąbek, pędzla lub palców, by równomiernie rozprowadzić podkład – wybór sposobu aplikacji zależy od Twoich preferencji.
• Zwróć uwagę, by linia nakładania kosmetyku nie kończyła się równo z żuchwą, rozetrzyj fluid pędzlem w kierunku szyi lub użyj niewielkiej ilości bronzera w kamieniu.
• Nie aplikuj grubej warstwy fluidu. Kropla lub dwie wystarczą na całą twarz, zapewniając naturalny wygląd bez efektu maski.

Cenne składniki aktywne

Każdy preparat zawiera: wysokocząsteczkowy kwas hialuronowy – pełniący w skórze funkcję źródła wilgoci, wpływający więc na jej jędrność, rozpraszające światło pigmenty soft-focus, które korygują kolor w zależności od kąta padania światła oraz krzemionkę powietrzną. Zbudowana jest ona jak  balon, co powoduje, że daje odczucie  tzw. airy texture makeup czyli lekkiego makijażu. Jednoczesnie pozwala zachować długotrwały, jednolity kolor fluidu przez wiele godzin.

To ci się przyda

Nowa gama fluidów dopasowujących się do koloru cery PERFECT TONE dostępna jest w odcieniach ciepłych: beż light 110, natural 120, soft beige 130, sun beige 140 oraz zimnych – z nutą różu: ivory 100, nude 102, sand 103, rose beige 104.

Cena: 34,90 zł (30 ml)

Ocen: 1
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany