Jak być bohaterem każdej nocy

durex

Jak wynika z badań, 42% mężczyzn przyznaje, że doświadczyło trudności z podtrzymaniem erekcji. Przyczyny tego problemu mogą być różne. Jednak istnieją sposoby, aby w każdej sytuacji stanąć na wysokości zadania i zwiększyć przyjemność z seksu dla obojga partnerów.

Jak sprawić, aby intymne zbliżenia były jeszcze bardziej satysfakcjonujące? 27% badanych chciałoby, aby seks był dłuższy, a tyle samo uważa, że brakuje mu po prostu energii – wynika z badania marki Durex. Według 21% badanych, w miłosnej alkowie brakuje jedynie… mocniejszej erekcji.

Erekcja – z medycznego punktu widzenia

Zgodnie z definicją, zaburzenia erekcji to trudności w postawaniu i utrzymaniu wzwodu, niezbędnego do satysfakcjonującego stosunku. Ośrodek erekcji znajduje się w mózgu – to właśnie z niego wysyłany jest bodziec, który podąża rdzeniem kręgowym do nerwów w penisie. Powstałe związki chemiczne powodują rozszerzenie tętnic ślimakowych, zwiększając do niego napływ krwi. Zatrzymuje się ona w dwóch ciałach jamistych i ciele gąbczastym, powodując powiększenie i usztywnienie członka, co prowadzi do erekcji. Trudności w jej utrzymaniu mogą mieć różne przyczyny. Najpopularniejsze, psychologiczne, wiążą się najczęściej z brakiem poczucia bezpieczeństwa lub obawą przed zawiedzeniem partnerki. Erekcji nie sprzyja również nadmierne spożywanie alkoholu lub palenie papierosów. Niekiedy, powodem są czynniki neurologiczne czy naczyniowe, co warto sprawdzić u specjalisty.

INNE: Marzysz o fantastycznym seksie? Idź do kuchni!

– Chwilowa utrata erekcji może zdarzyć się każdemu, np. pod wpływem silnych emocji, wysokiego stopnia pobudzenia seksualnego, rozproszenia czy obaw związanych z aktualną sytuacją emocjonalną danego związku. Prawdą jest, że nieraz zbyt mocno przeżywamy tego typu niespodziewaną sytuację. Tymczasem proste rozwiązania mogą leżeć w zasięgu ręki  – mówi psychoseksuolog Radosław Jerzy Utnik, ekspert marki Durex.

Seks bardziej niż udany?

Co ciekawe, aż 50% badanych nie proponuje wprowadzenia nowości do miłosnej alkowy, pomimo że chciałoby urozmaicić życie seksualne. Dlaczego? Główną barierą jest zażenowanie (24%) oraz wstyd (23%).
– Aby seks był lepszy, warto przełamać wątpliwości i otworzyć się na partnera lub partnerkę. Zazwyczaj zupełnie niepotrzebnie obawiamy się reakcji drugiej połówki. Tymczasem, kluczem do udanego zbliżenia są bardzo proste rozwiązania – spełnienie fantazji erotycznej czy bardziej adekwatny, oczekiwany przez partnera lub partnerkę sposób stymulacji. W przypadku trudności w utrzymaniu erekcji, nieinwazyjnym i skutecznym sposobem może być użycie pierścienia erekcyjnego – dodaje psychoseksuolog Radosław Jerzy Utnik.

Ocen: 0
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany