Ja rozpocząć dzień z większą energią? Zobacz!

energia z rana

Większość z nas budzi się i jest gotowa do działania. Co wcale nie znaczy, że jesteśmy tym zachwyceni. Zamiast od razy sprawdzać pocztę w komputerze lub myśleć o pracy warto te kilkanaście minut po obudzeniu poświecić na to, aby nasze ciało i umysł nabrały chęci do życia.

Oto pięć prostych sposobów, aby rozpocząć swój dzień z większą energią i radością.

1. Skanowanie ciała

Jest to świetna praktyka, aby umysł “podłączyć” do ciała.

Instrukcja: Jak najszybciej po obudzeniu weź cztery głębokie wdechy. Zamknij oczy i skup swoją uwagę na palcach. Następnie powoli przenieś swoją świadomość na stopy i nogi, później na biodra, tułów, ramiona, klatkę piersiową, szyję i na końcu głowę. Po dotarciu do głowy, przenieś swoją uwagę z powrotem na dół ciała, czując każdą kończynę wewnętrznie i przetwarzaj obraz tak, jakby białe światło przepływało przez organizm.

Zalety: wzmocnienie koncentracji, redukcja stresu, zwiększona świadomość ciała.

2. Szczotkowanie na sucho

To prosta technika, aby pozbyć się z organizmu toksyn. Musisz mieć suchą szczotkę z naturalnego włosia i z długim uchwytem.

Instrukcja: Wejdź nago do wanny. Zaczynając od stóp, przetrzyj suchą szczotką skórę zataczając kółka, aż poczujesz, jak skóra staje się ciepła i różowa. Poruszaj się w kierunku serca. Szczotkuj nogi, biodra, brzuch, pupę, ramiona i plecy. Bądź delikatna dla wrażliwych miejsc. Kiedy skończysz będziesz czuć na całym ciele ciepło i mrowienie.

Zalety: usuwanie martwego naskórka, stymulacja krążenia, uwalnianie toksyn, redukcja cellulitu

3. Oddychanie

Jest to krótki i łatwy sposób, aby rano odzyskać energię.

Instrukcja: Znajdź ciche miejsce, usiądź wygodnie, wyprostuj plecy. Unieś ramiona do góry, aby z tułowiem tworzyły kąt 60 stopni. Teraz zwiń palce tak, aby kciuk wystawał do góry. Ramiona powinny być rozluźnione. Zamknij oczy i rozpocznij oddychanie przez 3 minuty: weź głęboki wdech przez nos i szybko skurcz brzuch, tak jakbyś chciała przycisnąć go do kręgosłupa. Wydech. I tak przez 3 minuty. Będziesz czuć jak twoje ciało rozgrzewa się.

Zalety: zwiększona cyrkulacja krwi, zwiększona pojemność płuc

4. Medytacja na siedząco

Medytacja może faktycznie zmienić nasze myślenie na lepsze.

Instrukcje: Znajdź ciche miejsce i usiać. Zamknij oczy i skupi się na oddechu. Pozwól swoim myślom przychodzić i odchodzić.

Zalety: redukcja stresu, zwiększona koncentracja, zdolność do współczucia i pozytywnego myślenia

5. Taniec

Taniec przenosi swoją energię i sprawia, że czujesz się radosna. Wybierz utwór który najbardziej lubisz.

Instrukcje: Wystarczy zacząć! Jeśli masz blokadę aby tańczyć, kołysz się w rytm muzyki. Wsłuchaj się w muzykę i pozwól organizmowi reagować.

Zalety: zmniejszenie lęku, zwiększenie energii i radości
źródło: www.mindbodygreen.com

Ocen: 1
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany