Hummus – wegańska nowość od ViVio w dwóch odsłonach

hummusHummus to pasta przyrządzana na bazie ciecierzycy. To potrawa wywodząca się z Egiptu, gdzie do tej pory nasiona cieciorki nazywane są afrodyzjakiem. W Polsce hummus zyskuje na popularności za sprawą rozwijającego się trendu na zdrowe odżywianie, za którym podąża firma ViVio, producent żywności i suplementów diety.

Poprzez swoje produkty komunikuje nam ona jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa naturalne odżywianie. W jej ofercie pojawił się właśnie hummus i to aż w dwóch nowych smakach.

Ciecierzyca – afrodyzjak z Egiptu

Ciecierzyca to główny składnik hummusu to roślina jednoroczna, często potocznie nazywana cieciorką lub grochem włoskim. Jest to jedna z pierwszych roślin z rodziny bobowatych uprawianych przez człowieka. Najbardziej popularna jest w krajach basenu Morza Śródziemnego. Jeśli chodzi o Polskę, dawniej używana była w kuchni staropolskiej, jednakże masowe zainteresowanie społeczeństwa zdrowym odżywianiem sprawiło, że cieciorka wróciła do łask. W Egipcie nadal uważana jest za afrodyzjak ze względu na swoje walory smakowe i pobudzające.

Cieciorka posiada także liczne właściwości, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie. Przede wszystkim jest doskonałym źródłem białka, ponieważ w 100 gramach produktu jest go aż 19%. Białko zawarte w ciecierzycy może być świetną alternatywą dla białka zwierzęcego, dlatego też roślina ta ceniona jest przede wszystkim przez wegetarian i wegan. Zawiera także liczne witaminy i minerały, takie jak: magnez, żelazo, potas, cynk, czy witaminę B9. Zawartość składników odżywczych powoduje, że dania przygotowane na bazie ciecierzycy są nie tylko zdrowe, ale także bardzo pożywne. No właśnie… co można przygotować z cieciorki?

Najbardziej popularne potrawy to zupy, kotleciki, sałatki, a także placki i pasty hummus. Jeśli chodzi o pasty, to na rynku pojawiła się nowość od marki ViVio.

Hummus – nie lada gratka dla wegan!

Hummus to tegoroczna nowość firmy ViVio. Firma wprowadziła na rynek dwa smaki pasty z ciecierzycy, dostępne w cenie 6,49 zł za opakowanie:

– Hummus z wędzoną papryką i marchwią

– Hummus z dynią i imbirem

Głównym składnikiem produktów jest oczywiście ciecierzyca, a także pasta sezamowa i pieczona marchew. W zależności od smaku, pasty wzbogacone są o dodatkowe, w 100% naturalne składniki. Hummus to nie tylko idealna propozycja na śniadanie, pasta z cieciorki może być świetną bazą do przygotowania pożywnego i zdrowego obiadu! Możemy przygotować z niej przepyszne naleśniki, wzbogacone o surowe, bądź grillowane warzywa. Hummus może być także doskonałym sosem do kotletów mięsnych lub sojowych i podstawą sosu do makaronu. Warto pamiętać, że taki posiłek nie tylko zaspokoi głód, ale dostarczy organizmowi wielu odżywczych składników.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany