Przyszłość zamknięta w fusach, czyli herbaciane wróżby na Andrzejki

andrzejkiWielkimi krokami zbliżają się Andrzejki, które obchodzi się w nocy z 29 na 30 listopada, czyli w wigilię imienin Andrzeja. To wieczór przepełniony magią, wróżbami, a przede wszystkim dobrą zabawą.

Andrzejki i herbata – dobrana para

Jeśli planujecie spotkanie w gronie przyjaciół, to ciekawym urozmaiceniem tej wyjątkowej nocy będzie wróżenie z fusów herbacianych. Eksperci Ahmad Tea London  przygotowali krótki poradnik o tym, jak wróżyć, a co najważniejsze jak odczytywać symbole powstałe z fusów.

Z fusów odczytuje się przyszłość już od wielu, wielu lat. Legenda głosi, że w aktywności tej szczególnie specjalizowały się wróżki zamieszkujące szkockie góry, które potrafiły na podstawie układu liści herbacianych w porannym napoju powiedzieć, co przyniesie dany dzień. Z pokolenia na pokolenie przekazywały zdobytą wiedzę i przekonywały, że do wróżenia najlepiej użyć herbaty drobno liściastej np. Assam Ahmad Tea London. Przestrzegały natomiast przed wykorzystywaniem herbat ciętych, proszkowanych i pylistych.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Andrzejkowe babeczki z białą czekoladą i śliwkami

Andrzejkowy makijaż

Andrzejki: jak wróżyć?

W swojej ulubionej filiżance zaparz napój na bazie herbaty liściastej. Nie wypijaj jej jednak do końca, ale zostaw na dnie taką jej ilość, by delikatnie przykryła fusy. Naczynie przełóż do góry dnem na spodek i pozwól, aby płyn który pozostał w naczyniu delikatnie spłynął. Odwróć filiżankę, w której na dnie pozostały same fusy, a następnie patrz w jaki wzór się ułożyły.

Andrzejki: jak odczytywać symbole? 

Znając symbole dobra i zła z łatwością możemy odczytać, co oznaczają figury powstałe z fusów:

kwiaty – honor, szacunek
kot –  zdrada
serce – miłość
drabina – stopniowy awans
pies – wierność
książę – odkrycia naukowe
drzewa – powodzenie, płodność
krzyż – ból i cierpienie
jaja – przyrost, powodzenia
pierścień – małżeństwo

Zaskocz swoich przyjaciół organizując klimatyczny wieczór. Zapal świece i przygotuj kadzidełka, aby atmosfera towarzysząca spotkaniu była niezapomniana i magiczna. Kto wie, może ten wieczór i przepowiednie odwrócą Twoje życie do góry nogami? Nigdy nic nie wiadomo – w herbacianych listkach tkwi bowiem magia.

Ocen: 3
1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany