Gwiazda betlejemska – co zrobić by pięknie rosła

gwiazda betlejemskaGwiazda betlejemska to na Boże Narodzenie bardzo częsty gość w naszym domu. I trudno się dziwić bo jest przepiękna i okazała. Co zrobić, żeby zdobiła nasz dom jak najdłużej?

Gwiazda betlejemska swoją nazwę zawdzięczają kolorowym, pokarbowanym lub spiczastym liściom, przypominającym kształtem gwiazdę. Występują w różnych kolorach i kształtach. Najbardziej popularne są czerwone odmiany, ale coraz większym powodzeniem cieszą się również kremowe i różowe. Świąteczną aranżację można zamówić w kwiaciarni lub kupić w centrum ogrodniczym. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach, aby obdarowany mógł cieszyć się urokiem rośliny przez cały świąteczny okres.

Gwiazda Betlejemska – zasady pielęgnacji

Dokładnie obejrzyj roślinę przed zakupem – Gęste liście i żółto-zielone pąki kwiatowe są oznaką świeżości. Jeśli liście są zwiędłe, trzeba wybrać inną roślinę. Należy zrezygnować z roślin, które stały w przeciągu, ponieważ źle znoszą takie warunki.

W drodze do domu chroń roślinę przed chłodem – Poinsecje nie lubią zimna. Należy je dobrze owinąć papierem i w miarę szybko przetransportować w ciepłe miejsce.

TO CIĘ ZAINTERESUJE:

Zrób to sama: Kalendarz adwentowy dla całej rodziny

Zrób to sama: Wazon pełen poinsecji

Nie stawiaj w bezpośrednim słońcu – Poinsecje lubią jasne i ciepłe miejsce. Należy jednak chronić je przed bezpośrednim nasłonecznieniem. Najlepiej czują się w temperaturze 15 – 22 stopni. Nie należy ich ustawiać nad kaloryferem oraz obok warzyw i owoców, ponieważ szybko zwiędną.

Mniej znaczy więcej – Poinsecje nie mogą stać w wodzie, ponieważ liście szybko wyblakną i opadną. Optymalne jest podlewanie rośliny niewielką ilością letniej wody co drugi dzień. Należy raz w miesiącu dodać do wody odżywkę do roślin.

Oto przykłady świątecznych kompozycji z Gwiazdy Betlejemskiej:

1 komentarz

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany

*