Gerber – tubki pełne owoców

gerber

Owocowe deserki w tubkach to owocowe musy w 6 wariantach smakowych. Smak najbardziej popularny to jabłuszko, które serwowane jest w towarzystwie innych owoców. Nie dodano do nich cukru, zawierają jedynie cukry naturalnie występujące w owocach.

Deserki w tubkach Gerber to wyłącznie właśnie owoce z  dodatkiem witaminy C, która pomaga wspierać układ odpornościowy dziecka. Produkty przeznaczone są dla dzieci po 6. miesiącu życia, a więc dopiero rozpoczynających swoją przygodę z pokarmami innymi niż mleko mamy. Różnorodność zastosowanych owoców pozwoli na zapoznanie dziecka z szeroką gamą smaków już na samym początku rozszerzania diety.

Owocowe deserki w tubkach Gerber należą do grupy środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego dla niemowląt i małych dzieci. Wszystkie owoce wykorzystywane w  procesie ich produkcji spełniają surowe normy stawiane surowcom wykorzystywanym do otrzymywania żywności dla niemowląt i małych dzieci. Cały proces – od pozyskania surowca aż do pakowania gotowych produktów, przebiega zgodnie z  zasadami systemu HACCP i GHP/GMP. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu zapewnia proces pasteryzacji.

INNE: Jak przekonać dzieci do spożywania warzyw i owoców?

Najmłodszym dzieciom owocowe przeciery powinny być podawane łyżeczką, starsze maluchy – po ukończeniu 12. miesiąca życia, mogą już wyjadać deser prosto z tubki, co znacznie ułatwi proces karmienia i da maluchowi mnóstwo radości.

Owocowe musy w tubkach mogą być podawane maluszkom jako przekąska między posiłkami lub zdrowy deser po obiadku. Świetnie nadają się jednak także w starszym wieku, np. jako propozycja II  śniadania lub podwieczorku, który można zapakować do przedszkola lub szkoły. Ich zaletą jest wygodne opakowanie – tubka nie stłucze się, jest lekka i swobodnie może być zabierana wszędzie tam, gdzie wędruje dziecko – na spotkanie z rodziną lub znajomymi, na wakacyjny wyjazd, spacer lub wizytę lekarską. Dla jeszcze większej wygody, nie wymagają przechowywania w  warunkach chłodniczych a  w temperaturze pokojowej.

Ocen: 0
Nie ma jeszcze komentarzy

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie będzie publikowany